Michał Janczura nominowany do nagrody im. Jarosława Ziętary za dziennikarstwo śledcze

Michał Janczura znalazł się wśród nominowanych do Nagrody imienia Jarosława Ziętary za dziennikarstwo śledcze 2023. Kapituła wyróżniła autorów trzech materiałów. Kto otrzyma nagrodę dowiemy się 26 kwietnia.
Zobacz wideo

Kapituła Nagrody im. Jarosława Ziętary za dziennikarstwo śledcze 2023 doceniła serial "Eksperyment" Michała Janczury. To radiowy serial dokumentalny o poszukiwaniu cudownego leku, o świecie medycyny, o dążeniu do sławy i uwielbienia, o układach na najwyższych szczeblach władzy, o handlowaniu nadzieją i o wielkich pieniądzach.

Oprócz dziennikarza TOK FM nominowani zostali: dziennikarze Onetu Mateusz Baczyński i Janusz Schwertner za reportaż "Adwokaci i gangsterzy. Kto się boi 'żelaznej Baśki'" oraz Piotr Świerczek z TVN24, autor reportażu "Siła kłamstwa".

Kto otrzyma nagrodę, dowiemy się podczas gali, która odbędzie się 26 kwietnia. Nagroda im. Jarosława Ziętary jest przyznawana dziennikarzom tworzącym w języku polskim, za publikacje, które są efektem dziennikarskiego śledztwa.

Nagradzany "Eksperyment"

"Eksperyment" autorstwa Michała Janczury - przypomnijmy - został uznany najlepszym reportażem audio w konkursie Grand Press 2022. To radiowy serial dokumentalny o poszukiwaniu cudownego leku, o świecie medycyny, o dążeniu do sławy i uwielbienia, o układach na najwyższych szczeblach władzy, o handlowaniu nadzieją i o wielkich pieniądzach. 

Dziennikarz TOK FM został też m.in. nominowany do tegorocznej nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, która przyznawana jest od 2013 roku.

Wszystkich odcinków "Eksperymentu" mogą słuchać subskrybenci TOK FM Premium - wystarczy wejść na tokfm.pl/eksperyment lub wyszukać "Eksperyment" w aplikacji mobilnej TOK FM.

TOK FM PREMIUM