Gorzów: marsz po śmierci księdza Piotra

Dziś w Gorzowie zmarł ksiądz chory na A/H1N1. Do piątku, kiedy odbędzie się pogrzeb, zaplanowano żałobny marsz oraz kilka mszy świętych. Jedną odprawi ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

27-letni ksiądz zmarł dziś rano . Od ponad tygodnia leżał w ciężkim stanie w szpitalu w Gorzowie.

To dziesiąta osoba, która zmarła po zarażeniu wirusem nowej grupy. Tak, jak w przypadku innych ofiar, problemem nie był sam wirus A/H1N1. Wszystkie osoby cierpiały dodatkowo na poważne schorzenia. W przypadku księdza Piotra mówiło się o ogólnoustrojowym zakażeniu organizmu.

Dziś w ekspresowym tempie zorganizowano marsz od kościoła p.w. Chrystusa Króla. Wierni mieli przemaszerować z krzyżami i zniczami pod pomnik Jana Pawła II na 'Manhatanie'. To spory kawał drogi. Ostatnio podobna manifestacja odbyła się po śmierci papieża.

W czwartek w kościele na gorzowskim Zawarciu odbędzie się pożegnalna msza św., a wcześniej - modlitewne czuwanie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek w Kożuchowie. O godz. 9.00 będzie czuwanie modlitewne, o 11.00 msza św. odprawiona przez Stefana Regmunta, bpa ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

O sprawie pisze "Gazeta Lubuska"

DOSTĘP PREMIUM