Zachodniopomorskie: Pobita czterolatka w szpitalu

Zachodniopomorska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gryfinie prowadzi śledztwo w związku z podejrzeniem pobicia czteroletniej dziewczynki. Dziecko z siniakami na ciele trafiło do szczecińskiego szpitala w piątek wieczorem. To lekarze zawiadomili policję o tym przypadku.

Od piątku dziewczynka była pod opieką rodziny zastępczej w Trzcińsku-Zdroju i to właśnie nowi opiekunowie przyjechali z dzieckiem do szpitala. Wcześniej dziewczynka była pod opieką rodziny zastępczej w Gryfinie. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Szczecin dziecko cierpi na szereg wrodzonych schorzeń, jedno z nich powoduje zasinienia skóry nawet przy nieco silniejszym dotknięciu.

Hospitalizowana dziewczynka jest siostrą Amelki, która przebywała w tej samej rodzinie zastępczej w Gryfinie. Rok temu Amelka doznała ciężkich obrażeń i zmarła. Jak tłumaczyli rodzice zastępczy, spadła z piętrowego łóżka. Prokuratura wszczęła wówczas wobec nich śledztwo w związku z podejrzeniem pobicia. Jednak zostało ono umorzone.

DOSTĘP PREMIUM