Niemcy: Jeden z dwóch niebezpiecznych uciekinierów zatrzymany

Po serii napadów i porwań podczas ucieczki, i umiejętnemu unikaniu policji przez 3 dni, w Muelheim wpadł jeden z dwóch najbardziej poszukiwanych niemieckich przestępców. Zatrzymany w skradzionym samochodzie mężczyzna to uciekinier, jego kompan jest wciąż poszukiwany przez policję.

50-letni Michael Heckhoff, odsiadujący dożywocie za usiłowanie zabójstwa, został zatrzymany przez komandosów po tym, jak policja w Muelheim dostała informację od przechodnia, który wypatrzył go w skradzionym samochodzie. Heckhoff odsiadywał też wyrok za napad na bank, podczas którego wziął dwóch policjantów za zakładników.

46-letni Peter Paul Michalski, skazany na dożywocie za zabójstwo, pozostaje na wolności. Był on skazany dodatkowo za serię napadów na bank podczas zwolnienia warunkowego w 1993 roku.

Para uciekła z więzienia w Akwizgranie, około 125 kilometrów od miejsca, gdzie zatrzymano Heckhoffa. W pościg wyruszyli za nimi setki policjantów, bo mężczyźni zostali uznania za wyjątkowo niebezpiecznych. Dodatkowo podczas ucieczki z więzienia udało im się zdobyć dwa pistolety i amunicję.

Podczas ucieczki uprowadzili 19-latkę i kazali zawieźć się samochodem do Essen. Całe miasto zostało zablokowane przez policję, która przeczesywała je ulica po ulicy, jednak bezskutecznie.

W sobotę włamali się do prywatnego domu kradnąc 200 euro i BMW 5, zabierając właściciela jako zakładnika.

DOSTĘP PREMIUM