Ktoś strzelał do tramwaju?

Około godz. 13 pękła szyba w tramwaju linii nr 33, który jechał ulicą Broniewskigo w Warszawie. Z relacji motorniczego wynika, że ktoś strzelał w przednią szybę - podał portal tvnwarszawa.pl. Jednak policja nie potwierdza, że oddano strzał.

Szyba raniła motorniczego w szyję, został opatrzony na miejscu. O tym, że ktoś strzelał mówił tvnwarszawa.pl rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.

Jednak Anna Kędzierzawska z warszawskiej policji w rozmowie z portalem Gazeta.pl zdementowała informację o strzale: - Otrzymaliśmy wiadomość z nadzoru ruchu o pękniętej szybie. Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia.

Do podobnych zdarzeń doszło w ostatnim czasie w Warszawie dwukrotnie. Media informowały, że najpierw z powodu ostrzału miały popękać szyby w autobusie linii 108 niedaleko skrzyżowania Sikorskiego i Wilanowskiej (24 października), a aż cztery pojazdy miały być ostrzelane z broni pneumatycznej na Grochowie (10 października). Za każdym razem policja nie potwierdziła, że stało za tym użycie jakiejkolwiek broni.

DOSTĘP PREMIUM