Stacje radiowe toczą spór o słowa "wielka kumulacja"

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał Radiu Zet wykorzystywania na antenie, stronie internetowej radia oraz w działaniach promocyjnych określenia ?wielka kumulacja? jako nazwy konkursu. Zakaz ma obowiązywać do zakończenia procesu, który Radiu Zet wytoczył RMF FM - pisze "Presserwis".

Postanowienie wydano na wniosek RMF FM, który zarzuca Radiu Zet plagiat. - Sąd udzielił tymczasowego zabezpieczenia roszczenia na rzecz RMF FM do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia pozwu - przyznaje Michał Aleksandrowicz z biura prasowego Grupy Eurozet.

Sąd uznał, że działania Radia Zet mogły wprowadzać w błąd słuchaczy "zwabionych skojarzeniami ze znanym im wcześniej konkursem", a postępowanie stacji należy "zakwalifikować jako czyn nieuczciwej konkurencji polegający na wykorzystywaniu nakładów ponoszonych na promocję przez inny podmiot na powiększanie grona swojej klienteli i generowanie zysków".

RMF FM pozwał Radio Zet za "wielką kumulację" we wrześniu 2009 roku. Chciał, by konkurent nie używał na antenie i w akcji promocyjnej konkursu określenia "wielka kumulacja", ponieważ konkurs pod nazwą "Wielka Kumulacja" RMF FM nadaje od połowy stycznia 2009 roku.

DOSTĘP PREMIUM