Komisja Millera spotka się z Kierownictwem Sił Powietrznych

Kierownictwo Sił Powietrznych spotka się o 10.00 z członkami komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M. Rozmowy będą dotyczyły przede wszystkim tego, co komisja ustaliła w sprawie okoliczności wypadku Tupolewa i jego przyczyn.

Spotkanie to konsekwencja publikacji raportu komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera. W miniony piątek komisja zaprezentowała raport opinii publicznej. W trakcie prezentacji omówiono ostatnie minuty lotu prezydenckiego Tupolewa, przyczyny tej tragedii i zalecenia na przyszłość. Wiele miejsca w raporcie zajmują krytyczne uwagi co do poziomu wyszkolenia pilotów z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiada za przewożenie osób pełniących najwyższe funkcje w państwie.

Konsekwencją opublikowania raportu jest też dymisja szefa MON Bogdana Klicha. O tym, że minister zrezygnował z pełnionej funkcji, poinformował premier Donald Tusk. Zaznaczył jednocześnie, że nie uważa Klicha za winnego katastrofy. W oświadczeniu dla mediów Bogdan Klich mówił między innymi, że podał się do dymisji, ponieważ jego osoba mogłaby negatywnie wpływać na wdrażanie zaleceń, jakie dla Sił Powietrznych przygotowali członkowie komisji Millera.

Na spotkaniu mają być również - oprócz Dowódcy Sił Powietrznych - szefowie innych Rodzajów Sił Zbrojnych.

Major Michał Fiszer: Komisja ustaliła najbardziej prawdopodobną wersję zdarzeń >>

DOSTĘP PREMIUM