O. Rydzyk: Będą strzelać bez ostrzeżenia! Gdzie ja jestem?

- Idzie się w kierunku ustawy, na mocy której będzie można strzelać do Polaków. Także matek Polek w stanie błogosławionym, dzieci i inwalidów! - powiedział niedawno w swojej stacji o. Tadeusz Rydzyk. - To mi przypomina nazizm i stalinizm - cytuje szefa rozgłośni ?Gazeta Wyborcza?.

Prowadzący audycję redemptorysta powiedział, że rząd chce wprowadzić ustawę o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, dzięki której "policja będzie mogła korzystać ze sprzętu i uprawnień wykraczających poza standardy kraju demokratycznego".

"To mi przypomina nazizm i stalinizm"

Wtedy z rozgłośnią telefonicznie połączył się o. Tadeusz Rydzyk. Mówił o ustawie, na mocy której będzie można strzelać do Polaków. - Także matek Polek oczekujących dziecka, w stanie błogosławionym, dzieci i inwalidów! Bez ostrzeżenia! Strzelać! Gdzie ja jestem? To chyba nawet nie robiło ZOMO. Oni coś tam krzyczeli, jak mieli strzelać. To mi przypomina nazizm i stalinizm.

- Rozumiem, że to jakieś takie próby utrzymania społeczeństwa pod karabinami w spokoju - ciągnął szef Radia Maryja. - Czy może dlatego, że grozi nam jakiś krach potężny? Widzimy, co dzieje się w Grecji, mówi się o Włoszech, Hiszpanii, coraz większa bieda w Polsce. To jest wszystko po kolei, jak tak popatrzymy. Łącznie z sytuacją bezpieczeństwa zdrowotnego i możliwością leczenia się, itd.

Tropem o. Rydzyka poszedł poseł PiS Antoni Macierewicz: - Elity, które się wzbogaciły w ostatnich 20 latach, które wyrosły z komunizmu a rozszarpały polskie dobra narodowe i na nich uformowały swoją pozycję finansową, przerażone perspektywą, zawalenia się budowanego przez nich niebiesko-różowego świata, próbują się bronić przy pomocy zagwarantowania sobie właśnie takich środków przemocy fizycznej. Wracają do tradycji totalitaryzmu komunistycznego, tylko jeszcze w niektórych elementach zaostrzonego.

O co chodzi? Prace nad założeniami do ustawy o użyciu środków bezpośredniego przymusu i broni palnej prowadzi MSWiA. Resort nie chce komentować słów o. Rydzyka.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" .

DOSTĘP PREMIUM