Poznań: 6 milionów nielegalnych papierosów

Ponad 6 milionów nielegalnych papierosów przejęli pod Poznaniem policjanci i celnicy. Papierosy były przechowywane w magazynie, który po brzegi był wypełniony nielegalnym towarem. Jego wartość szacuje się na 5 milionów złotych.

Na trop przemytników policja wpadła kilka dni temu w okolicach Gniezna. Tam przy rutynowej kontroli drogowej zatrzymała ciężarówkę przewożącą wełnę mineralną do ocieplania budynków. Gdy policjanci zaczęli samochód sprawdzać dokładniej okazało się, że wewnątrz schowane są paczki z nielegalnymi, czyli bez opłaconej akcyzy papierosami. Sprawę powiązano z odkrytym pod Obornikami ogromnym magazynem.

Tam również znaleziono papierosy, które były tu przepakowywane i szykowane do dalszych transportów. Przemytnicy towar bez akcyzy przerzucali z Polski m.in. do Litwy, Rosji i Ukrainy. Innym kanałem przerzutowym był Wielka Brytania, gdzie markowe papierosy osiągały cenę nawet 6krotnie wyższą od tej w Polsce. Podczas przejęcia nielegalnego towaru policja zatrzymała 3 osoby, w tym kierowców przerzucających papierosy wraz z innym ładunkiem. Dwóch z nich trafiło do aresztu. Grozi im do 2 lat więzienia.

TOK FM PREMIUM