Tajemnicze wydzierżawienie. Był wyciek w Ministerstwie Skarbu?

PRZEGLĄD PRASY. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze o tajemniczym wydzierżawieniu terenów upadającej Stoczni Szczecińskiej nikomu nieznanej firmie.

Gazeta opisuje pierwotne plany zagospodarowania stoczni: kilka miesięcy temu powołane do życia zostało konsorcjum PN System, a jeden z wielkich europejskich koncernów budowlanych miał finansować całe przedsięwzięcie. Strona polska zaś wkładała myśl technologiczną. Dziennik wyjaśnia, że chodziło o produkowanie w Stoczni elementy konstrukcyjne podmorskiego tunelu, który ma łączyć Niemcy i Skandynawię. Pracę w Stoczni dostałoby nawet 1000 osób, a wartość zamówienia sięgnęłaby ponad 2 mld euro.

"Dziennik Gazeta Prawna" zwraca uwagę, że w tej sprawie w lipcu doszło do spotkania z wiceministrem skarbu państwa Adamem Laszkiewiczem. Kilka dni później okazało się jednak, że tereny stoczni zostały wydzierżawione firmie Kraftport, która do KRS została wpisana dopiero trzy dni po podpisaniu umowy na dzierżawę. Zdaniem gazety szefowie tej firmy nie mają żadnego doświadczenia w branży stoczniowej, jej kapitał zakładowy to 5 tysięcy złotych, a obecnie kontroluję spółkę, zajmującą się docieplaniem budynków. Zdaniem dziennika przedstawiciele konsorcjum PN System podejrzewają wyciek w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Pogrzeb Andrzeja Leppera. Salwy honorowe i tysiące żałobników [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM