NIK bada Smoleńsk. Pospieszalski: ''ogłoszą raport zimą?! Mam ich w d...''

- Tak, Polacy się zachowują, jakby nas przecwelono, przetrącono kręgosłup. Tego dowodzi chowanie głowy w piasek na widok bezczelności Rosjan - mówi w wywiadzie dla ?Przekroju? Jan Pospieszalski. Ocenia w ten sposób zachowanie Rosjan wobec strony polskiej po katastrofie smoleńskiej. Komentuje także stan badań przyczyn katastrofy.

Pospieszalski stawia tezę: w Polsce panuje demokracja fasadowa. W jego opinii wszystko, co dzieje się wokół katastrofy smoleńskiej, pokazuje, że wszelkie atrybuty demokracji w naszym kraju okazały się jedynie pozorami. Ostro ocenia działanie organów kontrolnych w sprawie wypadku z 10 IV 2010 r., np. Najwyższą Izbą Kontroli, która przygotowuje własny raport dot. przyczyn rozbicia się prezydenckiego samolotu. - I raport ogłosi zimą, po wyborach?! To ja mam ich w dupie z tym raportem - mówi twórca programu telewizyjnego "Warto rozmawiać".

Surowo ocenia także zachowanie Rosjan w kwestii współpracy z Polakami przy tej sprawie - uważa, że zachowują się, jakby wypadek polskiego Tu-154M nie był wypadkiem, lecz zamachem. - Kłamią, kręcą, niszczą wrak i dowody, nie oddają czarnych skrzynek... - wymienia Pospieszalski. I dodaje: - Wykorzystują to do gry przeciwko Polsce. To kwestia pewnej hardości Polaków. Myśmy przez tę katastrofę zostali przecweleni.

- Tak, Polacy się zachowują, jakby nas przecwelono, przetrącono kręgosłup. Tego dowodzi chowanie głowy w piasek na widok bezczelności Rosjan - podsumowuje wątek Pospieszalski.

"Życzę Kaczyńskiemu zwycięstwa"

- Premier, godząc się na rosyjskie warunki, nie zachował się jak patriota. To fakt, nie opinia - mówi były dziennikarz. Podkreśla przy tym, że życzy zwycięstwa w wyborach Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jednak: - Jeśli Jarosław Kaczyński zostanie premierem i razem z premierem Gruzji czy Węgier będzie chciał układać się na rzecz marginalizacji Bronisława Komorowskiego, to będzie to również ohyda, niepatriotyczna, antypolska działalność i zaręczam (...), będę przeciw temu protestował.

DOSTĘP PREMIUM