Poznań: Sylwester na parkingu z gwiazdami lat 80. Przyjedzie Duran Duran?

Perfect, Papa D, Małgorzata Ostrowska. Będzie też zagraniczna gwiazda - najprawdopodobnie zapomniany już nieco zespół OMD. Poznań finalizuje rozmowy z gwiazdami tegorocznego miejskiego Sylwestra, który nie odbędzie w tym roku w centrum, a... na parkingu stadionu. To ma być inauguracja roku, którego najważniejszym punktem będzie Euro 2012. Stadion Miejski to jeden z 4 obiektów, na których rozgrywane będą mecze piłkarskich mistrzostw Europy.

Wtedy można się spodziewać kompletu widzów. Czy podobnie będzie podczas sylwestrowej zabawy. Mieszkańcy miasta nie kryją obaw:

- Bułgarska to zachodni kraniec miasta. A z centrum każdy ma podobną odległość do domu. Poza tym noworoczny toast na Starym Rynku czy też Placu Wolności w poprzednich latach wznosili również uczestnicy zamkniętych imprez z okolicznych restauracji i pubów. Frekwencja więc na pewno ucierpi - mówią reporterowi Tok Fm Poznaniacy.

Są jednak i tacy, którym przenosiny imprezy na stadion nie przeszkadzają: - Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał tak witać Nowy Rok, to dotrze na miejsce, niezależnie gdzie to będzie.

- Chcemy uruchomić specjalne linie komunikacji miejskiej, tak by każdy mógł dojechać na Bułgarską i wrócić stamtąd prosto do domu - zapowiada Michał Lorenc, współproducent miejskiego Sylwestra.

Pod stadionem czeka kolejna podróż. Tym razem sentymentalna - w lata 80... - Nie każdy pamięta, że pierwszy mecz na starym obiekcie, który stał przy Bułgarskiej odbył się w 1981 roku. Dlatego też repertuar muzyczny, który zaproponujemy, będzie nawiązywał do tego okresu.

Dlatego obok polskich gwiazd takich jak Perfect czy Papa D, na scenie pojawi się zagraniczna gwiazda. Organizatorzy imprezy przyznają, że negocjują występ z brytyjskim OMD, ale w kręgu ich zainteresowania są też inne gwiazdy lat 80-tych. Kto? Tajemnica. Reporterowi TOK FM udało się jednak ustalić, że trwają też rozmowy m.in. z grupą Duran Duran.

DOSTĘP PREMIUM