'Solidarność' bliska rozłamu? 'Duda działa na szkodę związku'

PRZEGLĄD PRASY. Dwa tygodnie przed 31. rocznicą Porozumień Sierpniowych związek "Solidarność" jest na krawędzi rozłamu - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta ustaliła, że w najbliższy wtorek, na posiedzeniu Komisji Krajowej zorganizowanym po raz pierwszy od lat w historycznej sali BHP, w której podpisywano porozumienie gdańskie, szef "Solidarności" Piotr Duda będzie musiał odpowiedzieć na ostrą krytykę części działaczy.

W nieoficjalnych rozmowach wielu działaczy przyznaje, że "w związku wrze". "Rzeczpospolita" pisze, że głównym punktem sporu są stosunki na linii "Solidarność" - rząd Donalda Tuska. Część działaczy uważa, że Piotr Duda prowadzi zbyt uległą politykę wobec gabinetu PO i PSL.

Duda do Guzikiewicza: 'Niech zdecyduje: związek czy partia' >>>

- Duda działa na szkodę związku - mówi gazecie Roman Gałęzewski szef "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Piotr Duda mówi zaś, że do dyskusji nie dopuści. - Nie pozwolę na żadną upolitycznioną dyskusję, w którą stronę ma iść związek. Jesteśmy związkiem zawodowym, a nie partią polityczną - mówi szef "Solidarności".

Berlin z murem i bez [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM