Wybory 2011. Tusk we Wrocławiu obiecuje: Obwodnica i most będą darmowe [ZDJĘCIA]

Premier obejrzał we Wrocławiu nowy spektakularny most Rędziński, który jest częścią autostradowej obwodnicy tego miasta. - Przejazd mostem i całą obwodnicą miasta będą darmowe - zapewnił Tusk. - Rozporządzenie będzie na dniach - mówił. Tłumaczył też, że wizytą we Wrocławiu nie chciał przykryć startującej o godz. 13 konwencji PiS. - Wyjadę z miasta zanim się rozpocznie.

O wizycie Tuska na Dolnym Śląsku mówiło się już wczoraj. Spekulowano, że premier przyjeżdża do Wrocławia, żeby odwrócić uwagę od inauguracji kampanii Prawa i Sprawiedliwości, która odbywa się dziś w tym mieście. Partia Jarosława Kaczyńskiego ujawni hasło wyborcze i listy kandydatów do Sejmu i Senatu. - Dzień otwarty tego mostu był planowany wiele tygodni wcześniej - tłumaczył premier i zapewniał, że "nikomu nie chce przeszkadzać".

Tusk: Nie chcę przeszkadzać, wyjadę przed konwencją PiS --

Przejazd darmowy. Rozporządzenie w środę?

Tusk: Przejazd przez obwodnicę i most będą bezpłatne

Przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia i Mostem Rędzińskim nie będą płatne - oświadczył Tusk. Rządowe rozporządzenie zmieni status tego odcinka z A (autostrada - red.) na S (droga szybkiego ruchu - red.). Kiedy będzie gotowe? - To zależy tylko od tempa pisania ministra Grabarczyka - przekonywał Tusk i wyraził nadzieję, że już w środę pojawi się na stronach internetowych.

"Nie wszędzie tempo jest taki, jak byśmy chcieli"

Most Rędziński to największy most podwieszany w Polsce. Pylon ma 122 metry wysokości a całkowita długość mostu to prawie 2 kilometry. Podczas wizyty Tuska na ukończonej już inwestycji towarzyszyli mu wrocławscy politycy PO - marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna i minister Kultura Bogdan Zdrojewski. Premier dziękował wszystkim "którzy przez długie lata marzyli o tej obwodnicy i umożliwili dotarcie do tego momentu". - Różne ekipy starały się, żeby to przedsięwzięcie zaprezentować mieszkańcom Wrocławia - mówił Tusk. - Polska buduje się w sposób zatykający dech w piersiach - mówił premier nawiązując do hasła wyborczego Platformy Obywatelskiej "Polska w budowie". Jednocześnie - podobnie jak w spotach telewizyjnych swojej partii, asekurował się: - Nie wszędzie tempo jest takie, jak byśmy chcieli.

Tusk na moście we Wrocławiu: Polska buduje się tak, aż tchu brakuje --

DOSTĘP PREMIUM