Ponowny pogrzeb Wassermanna 1 września

Ponowny pogrzeb Zbigniewa Wassermanna odbędzie się w czwartek 1 września na krakowskich Bielanach - informuje RMF FM.

Dziś przeprowadzono ekshumację polityka PiS. Rodzina chciała jej, bo ma wątpliwości co do otrzymanej z Rosji dokumentacji sądowo-lekarskiej z badania ciała.

To pierwsza ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Naczelna Prokuratura Wojskowa nie przesądza, czy będą następne - chcą ich jeszcze rodziny Przemysława Gosiewskiego oraz Stefana Melaka.

W komunikacie NPW podkreślono, że podstawą działania śledczych były "wątpliwości dotyczące stwierdzeń zawartych w dokumentacji sądowo-lekarskiej badania zwłok zmarłego, otrzymanej z Rosji, a nie wątpliwości co do tożsamości zwłok". Wcześniej Małgorzata Wassermann wiele razy mówiła, że dokumentacja, która przyszła z Rosji, nie zawiera prawdziwych danych o bliskich, bo w protokole sekcyjnym pominięto fakt przejścia przez jej ojca poważnej operacji. - Nie mam wątpliwości, że jest to dokument sfałszowany. Moje słowa zostały dzisiaj potwierdzone - mówiła w Małgorzata Wassermann.

W Polsce ekshumacje są dopuszczalne od 16 października do 15 kwietnia. Inspektor sanitarny może dopuścić wykonanie ekshumacji w innym czasie i - jak mówi prawo - "przy zachowaniu ustalonych przez niego środków ostrożności". Rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa zapewnił, że wszystko odbyło się zgodnie z zasadami.

DOSTĘP PREMIUM