Katoliccy dziennikarze oburzeni: Nergal w TVP to promocja satanizmu

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy protestuje przeciw udziałowi Adama "Nergala" Darskiego w programie "The Voice of Poland", który od września pokazywać będzie telewizyjna "Dwójka". Zdaniem stowarzyszenia TVP będzie promować w ten sposób satanizm.

Nergal o udziale w The Voice of Poland

- Udział Adama ,,Nergala" Darskiego - zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości - w programie ,,The Voice of Poland" w TVP2 stoi w sprzeczności z zapisami o misyjnym charakterze Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego, które odwołują się do wartości chrześcijańskich i narodowych - napisali w oświadczeniu członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

"To zgoda na profanowanie symboliki chrześcijańskiej"

Zdaniem KSD udział Darskiego, uniewinnionego niedawno od zarzutu bezczeszczenia Pisma Świętego, w startującym jesienią programie będzie oznaczał zgodę na promowanie satanizmu i jawne przyzwolenie władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej.

- Profanacje dokonywane są przez zespół Behemoth od lat, ale obecnie są szczególnie nasilone. Adam Darski zakładający na szyję różaniec z odwróconym krzyżem, w jednym z ostatnio kręconych teledysków, w sposób wyraźny bezcześci największy symbol religijny Kościoła Katolickiego - piszą dziennikarze.

Kayah: Droga artystyczna Nergala to po prostu aktorska kreacja

KSD: napisał na facebooku ,,Szatan znów zwyciężył"

Zdaniem stowarzyszenia telewizja łamie prawo. - Udział satanisty w programie telewizji publicznej, która ,,jest instytucją społeczną i narodową", utrzymywaną za pieniądze podatników, jest jawnie sprzeczny z kolejnym zapisem ww. Uchwały Zarządu TVP S.A., w którym wyraźnie zaznaczone jest, że ,,Telewizja Polska S.A. szanuje uczucia religijne odbiorców i respektuje chrześcijański system wartości" - twierdzi KSD. I przypomina, że Adam Darski, po niedawnym procesie sądowym i uniewinniającym go wyroku, złożył szczególne ,,podziękowania" w Internecie. Na swoim profilu na facebooku w języku angielskim napisał, że ,,Szatan znów zwyciężył", kończąc tekst pozdrowieniem ,,Heil Satan".

"Misja jest martwym zapisem"

- Zgoda na udział w programie Adama Darskiego jest równoznaczna ze zgodą na promowanie satanizmu w naszym kraju, jawnym przyzwoleniem władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej. Jest pokazaniem, że nie ma żadnych barier dla jednostek dopuszczających się tych profanacji, a zapis o ,,Misji Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego" jest tylko martwym zapisem prawa i jest jednocześnie sygnałem, że w naszym kraju nie trzeba prawa respektować i przestrzegać.

Nergal jest niewinny, wyrok sądu

Pancerne pojazdy Kim Dzong Ila w Rosji [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM