Od dziś pociągi jeżdżą dłużej i rzadziej. Sprawdź rozkład przed podróżą!

Na peronach co chwila słychać komunikaty o zmienionym rozkładzie jazdy, uruchomiono dodatkowe punkty informacyjne. PKP robi co może, by pasażerowie w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia związane z modernizacją tras.

Od 1 września do 10 grudnia rozkład jazdy PKP będzie czasowo zmieniony. Ma to związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez spółkę. Intercity uruchomi w sumie trzynaście dodatkowych punktów informacyjnych na dworcach. Oprócz punktów stacjonarnych, są też mobilne- na dworcach w Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy i Wrocławiu pojawili się pracownicy ubrani w kamizelki z logo PKP, którzy udzielają informacji podróżnym.

Gdzie można spodziewać się największych utrudnień:

Największe kłopoty czekają pasażerów między innymi na trasie Warszawa-Kraków. Dziś rano podróżujący na tej trasie musieli spędzić w pociągu 5 godzin.

Problemy i wydłużony czas podróży czekają również na trasie z Warszawy do Gdańska, ale tylko przez najbliższe 7 dni. Później pociągi będą kursowały zgodnie z rozkładem sprzed pierwszego września.

Jadącym z Warszawy do Olsztyna pozostał od dziś tylko jeden pociąg bezpośredni, który pokonuje trasę w niemal 8 godzin. W przypadku krótszej relacji na odcinku z Mławy do Olsztyna podróżni mogą przesiąść się do podstawionego przez PKP Intercity autobusu. To najszybsze połączenie na trasie Warszawa-Olsztyn, wynoszące prawie 5 godzin.

Informacje o nowych rozkładach

Aktualne informacje dotyczące organizacji ruchu pociągów znajdują się na stronie www.intercity.pl. Podróżni mogą też dzwonić na numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych). Informacje dotyczące rozkładu jazdy dostępne będą też na dworcach i w pociągach. Dodatkowo Spółka Intercity będzie dystrybuować ulotki oraz informować pasażerów za pomocą monitorów przy kasach.

Witaj, szkoło! Ależ się zmieniłaś. Kto pamięta te liczydła, mundurki? [ZOBACZ] >>

TOK FM PREMIUM