Jarosław Wałęsa miał wypadek na motocyklu. "Jest zagrożenie życia"

Lekarze walczą o życie Jarosława Wałęsy, który został ranny w wypadku motocyklowym w miejscowości Stropkowo pod Sierpcem. Honda europosła PO zderzyła się z osobową toyotą rav4. Wałęsa z urazem wielonarządowym trafił do szpitala w Płocku, a następnie został przetransportowany do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie.

Śmigłowiec z Jarosławem Wałęsą dotarł do warszawskiego szpitala około godziny 20 wieczorem. - Pacjent przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jest we wstrząsie krwotocznym z powodu urazu wielonarządowego - mówił rzecznik szpitala płk Piotr Dąbrowiecki. Późnym wieczorem poinformowano, że udało się ustabilizować funkcje życiowe pacjenta, a jego stan nieco się poprawił.

Lekarze zdecydowali się przeprowadzić najważniejszą operację - kręgosłupa. Zabieg ma potrwać kilka godzin. Później, zależnie od stanu zdrowia pacjenta, wykonane zostaną kolejne operacje. Wałęsa ma liczne złamania, w tym "masywny uraz" kręgosłupa.

Jarosław Wałęsa przetransportowany do szpitala w Warszawie

Kierowca toyoty wymusił pierwszeństwo

- To kierowca toyoty wymusił pierwszeństwo, włączając się w tym samym kierunku do ruchu - mówi rzecznik straży pożarnej w Sierpcu. Wałęsa nie zdążył wyhamować i zderzył się z toyotą. Europoseł jechał sportową Hondą CBR1000 z Gdańska do Warszawy.

- Wypadek wydarzył się ok. godziny 15.30 na prostym odcinku drogi. Wałęsę znaleziono ok. 30 m od miejsca wypadku, prawdopodobnie uderzył w samochód i przeleciał nad nim - powiedział stacji TVN 24 Marcin Strześniewski ze straży pożarnej w Sierpcu.

2 września, droga nr 10, Stropkowo - miejsce wypadku Wałęsy

64-letni kierowca toyoty nie odniósł poważnych obrażeń, obecnie przesłuchuje go policja. Jeden pas drogi krajowej nr 10 Toruń - Warszawa jest zablokowany, ruch odbywa się wahadłowo.

- Motocykle były pasją Wałęsy. Często odbywał takie podróże, był dobrym kierowcą. - powiedziała asystentka europosła, Magdalena Gielo - Politewicz.

Straż Pożarna: Po wypadku Wałęsa miał funkcje życiowe

Jarosław Wałęsa o swojej motocyklowej pasji. CZYTAJ >>

TOK FM PREMIUM