Lekarze: operacja Jarosława Wałęsy się udała

Zabieg operacyjny udał się. Pacjent jest w stanie stabilnym. Liczymy na to, że będzie mógł chodzić o własnych nogach - mówią lekarze. Eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa trafił wczoraj do szpitala po motocyklowym wypadku w miejscowości Stropkowo pod Sierpcem.

Stan zdrowia Wałęsy poprawia się. Będzie chodził?

Na porannej konferencji prasowej rzecznik szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie płk Piotr Dąbrowiecki mówił, że operacja kręgosłupa trwała ok. pięciu godzin. Pacjent przebywa teraz w klinicznym oddziale intensywnej terapii. - Nadal jest to ostra faza po urazie - zaznaczył Dąbrowiecki. - Liczymy, że będzie dobrze, że po wdrożeniu intensywnych zabiegów, w kolejnych dniach terapia zakończy się sukcesem.

Rzecznik szpitala tłumaczył, że Wałęsa dla jego bezpieczeństwa jest w śpiączce, stosowana jest terapia respiratorem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie mógł zostać ze śpiączki wybudzony.

- Oceniamy, że następne zabiegi odbędą się w trybie odroczonym. Będą to zabiegi rekonstrukcyjne. Nie ma konieczności, żeby je wykonywać w dniu dzisiejszym czy jutrzejszym - powiedział Dąbrowiecki.

Kolejną konferencję prasową na temat zdrowia Jarosława Wałęsy zapowiedziano na jutro.

Do wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Stropkowo pod Sierpcem. Wałęsa jechał sportową Hondą CBR1000 z Gdańska do Warszawy. Wypadek najprawdopodobniej spowodował kierowca Toyoty Rav4, który nieprawidłowo włączył się do ruchu. Wałęsa z urazem wielonarządowym trafił do szpitala w Płocku, a następnie został przetransportowany do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie.

2 września, droga nr 10, Stropkowo - miejsce wypadku Jarosława Wałęsy

TOK FM PREMIUM