Stan Jarosława Wałęsy coraz lepszy. Zagrożenie życia minęło

Stan Jarosława Wałęsy poprawił się a zagrożenie życia, wydaje się, już minęło - powiedział płk Piotr Dąbrowiecki, rzecznik szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Eurodeputowanego, który uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu w piątek, w ciągu najbliższych dwóch tygodni czeka seria zabiegów ortopedycznych.

- W ciągu 24 godzin terapii zaobserwowano poprawę stanu ogólnego pacjenta i stabilizacja funkcji życiowych. To bardzo nas cieszy w związku z planowanymi zabiegami rekonstrukcyjnymi. Nadal prowadzimy jednak terapię respiratorem, obserwując poprawę parametrów oddechowych - powiedział na briefingu prasowym płk Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Rzecznik szpitala przyznał, że polityk nadal jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej, ale że lekarze są dobrej myśli i zakładają, że zagrożenie życia i paraliżu już minęło. Seria rekonstrukcyjnych zabiegów ortopedycznych planowana jest na najbliższe dwa tygodnie.

Europoseł PO miał wypadek na motocyklu na drodze krajowej nr 10 w Stropkowie pod Sierpcem (Mazowieckie) w piątek. Kierowca toyoty najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo i zajechał mu drogę. Pierwszej nocy po wypadku Jarosław Wałęsa przeszedł bardzo skomplikowaną 5-godzinną operację kręgosłupa.

TOK FM PREMIUM