Wałęsa w "drzemce farmakologicznej". Ma szanse wrócić do pełnej sprawności

Jarosław Wałęsa, który w piątek miał poważny wypadek na motocyklu, ma szanse na powrót do stanu zdrowia sprzed zdarzenia. Pacjent ma świadomość - informują lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie jest leczony europoseł.

"Wałęsa jest w drzemce farmakologicznej"

 

- Pacjent ma zachowaną świadomość, przebywa jednak w "drzemce farmakologicznej", z której łatwo go obudzić - powiedział profesor Zbigniew Rybicki z oddziału intensywnej terapii. W sobotę i niedzielę stan zdrowia europosła ustabilizował się.

Jarosław Wałęsa ma złamane obie kości udowe, miednicę, żebra, uszkodzony kręgosłup, szczególnie w odcinku szyjnym. Rany spowodowały duży upływ krwi.

Tuż po wypadku Jarosław Wałęsa przeszedł operację zabezpieczenia rdzenia kręgowego przed wtórnym uszkodzeniem. Teraz porusza rękami, ma też zachowane czucie w nogach.- W związku z tym mamy pewne nadzieje, że w przyszłości da się pacjentowi powrócić do pewnego stanu podobnego lub takiego samego jak przed wypadkiem - powiedział profesor. Dalsza terapia będzie się skupiać na stabilizowaniu stanu zdrowia pacjenta, ma on przechodzić kolejne operacje, a potem czeka go długa rehabilitacja.

 

2 września, droga nr 10, Stropkowo - miejsce wypadku Jarosława Wałęsy

TOK FM PREMIUM