Poznań: nowe stroje dla kierowców i motorniczych [ZDJĘCIA]

Elegancko i modnie - tak mają wyglądać kierowcy i motorniczowie poznańskich autobusów i tramwajów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji rozstrzygnęło konkurs na nowe stroje swoich pracowników. Nowe ubrania uszyje dla nich jedna z polskich firm odzieżowych.

Ostatni raz MPK wymieniało kierowcom służbowe ubrania 16 lat temu. - Wówczas były to stroje bardzo ujednolicone, przede wszystkim przeznaczone dla panów - podkreśla Iwona Gajdzińska, rzeczniczka firmy.

Od tego czasu wiele się zmieniło, wśród kierowców poznańskiego MPK pojawiły się kobiety. Prowadzą zarówno autobusy, jak i tramwaje. Dlatego nowe ubrania będą zróżnicowane. - Chcemy, by stroje szyte dla pań podkreślały ich kobiecość. Myślę, że będą się w nich czuły lepiej niż w dotychczasowych - dodaje Gajdzińska.

Pomysł z wyminą starych, służbowych ubrań na nowe podzielił kierowców. Wielu uważa, że są zbyteczne, a pieniądze można by przeznaczyć na podwyżki pracowników MPK. - Mamy w firmie restrukturyzację, kto wie, czy nie będą nas zwalniać. A tu wydaje się pieniądze na takie rzeczy. To jakieś nieporozumienie - mówi TOK FM jeden z kierowców. - Dla mnie i wielu moich kolegów ubranie nie jest najważniejsze, dodaje.

Są jednak tacy, którzy się cieszą na nowe stroje. Liczą jednak, że będą one bardziej wytrzymałe od tych, w których chodzą od lat. - To są już czwarte spodnie, które noszę. Niech pan popatrzy, jak wyglądają: zniszczone i wyblakłe od słońca - pokazuje nam jeden z kierowców. I podkreśla, że dotychczasowe ubrania były nie tylko złej jakości, ale i niewygodne. - To wszystko są sztuczne tkaniny, jest w nich gorąco, chwila moment i jestem cały spocony - mówi pan Tomasz.

MPK zapewnia, że i o tym pomyślało, a nowe ubrania będą o wiele wygodniejsze. - Zostaną uszyte z tkanin, które przepuszczają powietrze, są przyjazne dla ciała i ułatwiają pracę - podkreśla Gajdzińska.

W przypadku kierowców MPK ma to duże znaczenie, bo większość spędza za kółkiem nawet 10 godzin dziennie. Nowe, służbowe stroje dostanie ok. 1,5 tysiąca pracowników miejskiej komunikacji w Poznaniu.

Oni zginęli w katastrofie - hokeiści Lokomotiwu Jarosław [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM