Lech Wałęsa spędzi weekend przy łóżku syna. "Cudownie się uzdrawia"

Lech Wałęsa w rozmowie z TVN24 o stanie syna po motocyklowym wypadku mówi, że syn "cudownie się uzdrawia". Stwierdził, że odwiedzi go w niedzielę lub poniedziałek. Dziś Jarosław Wałęsa odłączony został od respiratora.

- Jest strasznie połamany, ale cudownie się uzdrawia. Cudownie się leczy. Nie chcę zapeszać, ale pomoc Boża była - powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z TVN24, mówiąc o stanie ciężko poszkodowanego w wypadku motocyklowym syna. Dzisiaj wyłączono mu respirator, kości ma już poskładane niemal do ramion. To nieprawdopodobne szczęście. Widać pomoc Bożą - powiedział Wałęsa. Dodał, że obecnie u syna w szpitalu przebywa dziewczyna Jarosława Wałęsy i amerykańska rodzina, u której młody Wałęsa spędził czas w czasie studiów w USA. - Żona chyba dziś pojedzie, my przyjedziemy w sobotę, niedzielę i poniedziałek - stwierdził.

Lekarze: Stan się stabilizuje. Jest całkowicie przytomny.

Wałęsa odłączony od respiratora. 'Najgorzej jest z prawą ręką'

- Stan zdrowia Jarosława Wałęsy regularnie się poprawia i stabilizuje - powiedział prof. Zbigniew Rybicki, konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii. Poinformował, że pacjent jest całkowicie przytomny i został odłączony od respiratora. Zakończono zabieg chirurgiczny nóg i pacjent może nimi poruszać. Rybicki dodał, że najgorzej jest z ruchem prawej ręki, ale pacjent ma w niej czucie.

TOK FM PREMIUM