Metrolog z lotniska w Balicach planował wysadzić samolot

Pracownik lotniska w Balicach chciał wysadzić wojskowy samolot CASA - podało RMF FM. Mężczyzna pisał o swoich zamiarach do znajomego. Kilka dni temu został zatrzymany przez policję.

Paweł M., metrolog (inżynier zajmujący się normami i pomiarami - red.) zatrudniony w jednostce wojskowej 11-55, wysłał do znajomego lekarza MMS, w którym zapowiedział, że zepsuje samolot. Mężczyzna napisał, CASA zrobi "bum". Do wiadomości dołączył zdjęcie samolotu stacjonującego w Balicach z podpisem "Nienawidzę ich". Został namierzony kilkadziesiąt minut po napisaniu wiadomości.

Paweł M. został zatrudniony miesiąc temu. Najprawdopodobniej ma zaburzenia psychiczne. Tuż po zatrzymaniu został przewieziony na sześciotygodniową obserwację psychiatryczną. Pawła M. uda się przesłuchać dopiero za kilka tygodni.

Pracownicy cywilni wojska nie przechodzą testów psychologicznych, które są obowiązkowe przy rekrutacji do służby wojskowej. - Od zaraz nic się nie zmieni, ale niewykluczone, że będą podejmowane decyzje o poszerzenie ich badań właśnie o badania psychologiczne - powiedział dziennikarzom RMF FM Jacek Sońta, rzecznik MON.

Leila Lopes z Angoli wybrana nową Miss Universe [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM