Terlikowski o Nergalu: Szatan zwodzi ludzi, posługując się artystami

Martwi mnie, że dokonuje się trywializacja osoby szatana, że robi się z niej żarty - mówi w wywiadzie dla "Wprost" Tomasz Terlikowski, odnosząc się do dyskusji nt. obecności w TVP Adama "Nergala" Darskiego.

Gdy TVP w roli jurora programu "The Voice of Poland" zatrudniła Adama Darskiego, w polskich mediach zawrzało. Udział znanego satanisty ostro skrytykowali hierarchowie kościelni, m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, oraz prawicowi politycy i publicyści. W obronie muzyk stanęli niektórzy politycy PO - Sławomir Nowak oświadczył, że Nergal jest jego "ziomalem".

Terlikowski: Artystom się wydaje, że tylko żartują

W dyskusji głos zabrał także Tomasz Terlikowski - znany publicysta i działacz katolicki.

- Szatan zwodzi ludzi, posługując się artystami, którym być może wydaje się, że tylko żartują, albo "tylko" budują pewną kreację sceniczną - mówił Terlikowski - Martwi mnie, że dokonuje się trywializacja osoby szatana, ze robi się z niej żarty i sugeruje, ze każdy, kto wierzy w istnienie osobowego szatana, to jest świr - dodał.

Szatana nie ma? "To skąd się biorą opetania?"

- Oczywiście rozumiem ateistę, który mówi: dla mnie to jest mit. Tylko ja mówię ateiście: to odpowiedz sobie na pytanie, skąd się biorą opętania, dlaczego są sytuacje nieco podobne do choroby psychicznej, ale nią nie są i psychiatra nie potrafi sobie z nimi poradzić? Dlaczego są sytuacje, w których nagle dziewczyna zaczyna mówić 36 językami, część z nich to są już języki martwe, a kiedy przychodzi egzorcysta, ona jest mu w stanie wymienić jego grzechy, o których on już sam nie pamięta, albo zaczyna lewitować - opowiadał.

Terlikowski nawiązał też do słynnego przypadku Annelise Michel, który zainspirował twórców filmu "Egzorcyzmy Emily Rose". - [Red: Podczas egzorcyzmów] ona w pewnym momencie powiedziała, ten, który przez nią mówił, powiedział: dzisiaj jest nas tutaj niewielu, ponieważ wszyscy jesteśmy w Bonn, bo dzisiaj będzie głosowana ustawa dopuszczająca aborcje - mówił publicysta - I nie mam żadnych wątpliwości, że niezależnie od intencji polityków, którzy głosują za zabijaniem nienarodzonych - to jest efekt działania szatana - dodał.

Tragiczny wypadek na pokazie lotniczym: samolot spadł na trybunę pełną ludzi [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM