Półnagi, ukrzyżowany Palikot na okładce "Newsweeka". Będzie skandal? [ZDJĘCIE]

Zdjęcie Janusza Palikota z rozłożonymi rękoma, "ubranego" jedynie z białą przepaskę wokół bioder. Obok pytanie: Mesjasz lewicy? - tak wygląda najnowsza okładka tygodnika "Newsweek".

Okładka składa się z kolażu zdjęć półnagiego polityka, który w pozie ukrzyżowanego Chrystusa "wisi" na domyślnym krzyżu. Porównanie do Chrystusa nasuwa się samo również dzięki pytaniu, które zamieszczono obok postaci kontrowersyjnego polityka. "Mesjasz lewicy".

Na stronie internetowej tygodnika jest tylko krótka zapowiedź materiału z Palikotem w roli głównej. - Już za 10 dni będziemy mieli 10 procent - zapowiada Janusz Palikot. Notowania jego partii niespodziewanie rosną. Jako jedyny ma szansę przełamać monopol dużych partii i dostać się do Sejmu. A co jeśli mu się nie uda? - Będę dalej walczył. Nie zostawię 40 tysięcy ludzi którzy są ze mną - czytamy .

Zdjęcie zostało wrzucone na profil tygodnika na Facebooku i wywołało lawinę skrajnie różnych komentarzy: od oskarżeń o szukanie taniej sensacji do zachwytów nad trafnością zdjęcia.

Palikot już był na okładce tygodnika - niewiele ponad rok temu. Wtedy zdjęcie było zrobione z półprofilu, polityk był ubrany, a za uchem miał kwiatek.

Wykorzystanie krzyża na okładce "Newsweeka" niespełna miesiąc po katastrofie smoleńskiej ( ukrzyżowany tupolew ) wywołało burzę wśród prawicowych mediów i publicystów.

Jak Ci się podoba okładka z Palikotem?

TOK FM PREMIUM