Protest taksówkarzy w Warszawie. Zablokują centrum?

Protest taksówkarzy rozpoczął się o 8.00. Pięcioma ulicami - Stalową, Jubilerską, Powązkowską, Al. Krakowską i Puławską samochody taksówkarzy podjadą pod Pałac Kultury. W proteście ma wziąć udział kilkuset taksówkarzy. Chcą podwyżki z 6 do 10 zł za wejście do taksówki.

Taksówkarze protestują w centrum Warszawy

 

Od 8.00 do 13.00 w żadnej z korporacji nie można zamówić kursu. Kierowcy domagają się podniesienia opłaty za wejście do auta z 6 do 10 zł, oraz opłaty czasowej za postój - z 10 do 60 zł za godzinę. Argumentują, że stawki nie były zmieniane od 10 lat.

Taksówkarze zablokują centrum Warszawy?

Taksówkarze zgromadzą się w pięciu punktach stolicy: przy Tesco na Stalowej, koło Realu na Jubilerskiej, pod Centrum Handlowym na Puławskiej, przy Obi w Alei Krakowskiej i przy stacji Orlen na Powązkowskiej. Do centrum auta mają dotrzeć ok. 10.00 - mają więc jechać bardzo wolno. Kolumny taksówek przejadą pod Pałac Kultury, gdzie będzie się dziś odbywała sesja Rady Miejskiej. Protestujący przekażą uczestnikom sesji list z podpisami taksówkarzy, popiearających wniosek o podniesienie stawek.

Taksówkarze: Na niektórych kursach w ogóle nie zarabiamy Koszt przejechania jednego kilometra - to złotówka, a taksówkarze często muszą dojeżdżać do klienta kilka, a nawet kilkanaście kilometrów - tłumaczy prezes Warszawskiego Zrzeszenia Transportu Prywatnego, Paweł Biedrzycki. Przy krótkich kursach zdarza się, że taksówkarz nie dość, że nic nie zarabia, to dopłaca z własnej kieszeni. Biedrzycki dodaje, że taksówkarze już kilka miesięcy temu uprzedzali władze miasta o konieczności zmiany stawek. Wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak zapowiada, że stolica powoła własnych ekspertów, którzy sprawdzą, czy żądania podwyżek są uzasadnione. Zapowiada jednak, że w tym roku ich wprowadzenie jest mało prawdopodobne.

Autobus Tuska. Co kryje się w jego wnętrzu? [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM