Kuria nie zajmie się doniesieniem "Naszego Dziennika" dot. ks. Sowy

Dziennikarka "Naszego Dziennika" zawiadomiła kurię krakowską, że ks. Kazimierz Sowa wydawał w poniedziałek serwis wyborczy Gazeta.pl - Każda osoba duchowna może wyrażać opinie dotyczące wyborów, o ile mieszczą się w nauce Kościoła. Nie ma w tym nic złego - skomentował informację o zawiadomieniu rzecznik kurii krakowskiej.

Ks. Sowa: Ważne są osobiste poglądy a nie plakietka partyjna

 

Ksiądz Kazimierz Sowa był w poniedziałek gościem specjalnym serwisu wyborczego portalu Gazeta.pl . Komentował przebieg kampanii wyborczej i odpowiadał na pytania Czytelników, m.in. o to, czym powinien się kierować katolik przy wyborze partii i czy kapłani powinni publicznie wyrażać swoje uznanie wobec polityków.

Jeszcze tego samego dnia ks. Sowa otrzymał informację, że dziennikarze "Naszego Dziennika" zawiadomili krakowską kurię o udziale księdza w naszym serwisie wyborczym.

"Nasz dziennik" nie skomentował

W redakcji "Naszego dziennika" nikt nie chciał komentować doniesienia. - Dziennikarka, która dzwoniła do kurii jest w tej chwili niedostępna - usłyszeliśmy w redakcji.

Kuria krakowska nie chce komentować wydarzenia, ale zwraca uwagę, że wcześniej nie mieli do czynienia z tego typu doniesieniami. Rzecznik kurii mówi jedynie o zasadach, które dotyczą publicznych wypowiedzi księży.

Kuria:"Flirty partyjne obniżają wiarygodność kościoła"

- Nie ma problemu, żeby osoba duchowna prezentowała naukę społeczną kościoła w tym wypadku w zakresie wyborczym. Gorzej jeżeliby się okazało, że jakaś osoba duchowna mówi o swoich preferencjach partyjnych czy otwarcie popiera jaką opcję polityczną - powiedział Gazeta.pl rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. dr Robert Nęcek. Podkreślił, że "Kościół posłany jest do wszystkich, a każda z partii politycznych, z samej swojej definicji, reprezentuje tylko część społeczeństwa". - W tej sytuacji chyba jest jasne, czy mamy się czym zajmować czy nie - podsumował rzecznik.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Dziś wszystko o SLD: program, newsy, anegdoty >>

DOSTĘP PREMIUM