Danuta Wałęsa napisała wspomnienia swojego życia u boku byłego prezydenta

O zdobywaniu świniaka na święta, internowaniu męża i wirze rewolucyjnych wydarzeń jaki przetoczył się przez Polskę i przez jej własną kuchnię - napisała Danuta Wałęsa w swoich wspomnieniach "Marzenia i tajemnice". Już za miesiąc książka byłej pierwszej damy ma trafić do księgarń.

Kiedy Lech Wałęsa stawał się ikoną Solidarności, jego żona Danuta była bohaterką dnia codziennego. Tak wspomina przełomowe daty w dziejach Polski:

FRAGMENT KSIĄŻKI:

Jej własna wersja wydarzeń

Świat poznał żonę Lecha Wałęsy, kiedy w zastępstwie męża odbierała nagrodę Nobla. Polacy docenili ją jako prezydentową, która potrafiła znaleźć się w każdej sytuacji. Nigdy nie wysuwała się na pierwszy plan i bardzo strzegła swojej prywatności. Teraz, jako dojrzała kobieta, opowiada światu swoją wersję wydarzeń. Mówi, jak - zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, która przyszło za nie zapłacić.

"Czy mentalność męska sprowadza się do takiego zaślepienia swoimi sprawami, że nie dostrzega się drugiej osoby?"

Książka dostępna będzie w księgarniach 23 listopada. Tego samego dnia - 23 listopada - Danuta Wałęsa spotka się z czytelnikami o godzinie 18.00 w Traffic Clubie w Warszawie. 25 listopada o godzinie 17.00 - odbędzie się spotkanie w Dworze Artusa w Gdańsku, a 13 grudnia, w 20 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - Danuta Wałęsowa będzie w Krakowie. Tu spotkanie z czytelnikami jej autobiografii odbędzie się - o godzinie 18.00 w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego.

TOK FM PREMIUM