Nie będzie Marszu Niepodległości? Hakerzy "odwołali" imprezę

"Niestety, z przyczyn niezależnych jestesmy zmuszeni odwolac tegoroczny Marsz Niepodleglosci" - to fragment informacji (pisownia oryginalna), która pojawiła się na stronie internetowej organizatorów Marszu Niepodległości. Pochód 11 listopada ma przejść ulicami Warszawy. Według ustaleń tvp.info za atakami hakerskimi stoją środowiska lewicowe.

"Niestety, z przyczyn niezależnych jestesmy zmuszeni odwolac tegoroczny Marsz Niepodleglosci. Wiele znanych osob przestraszylo sie naszej ideologii i uznali ze jednak nie beda wspierac naszego marszu. Kierowcy autokarow nie chcieli nas przewiezc. Lewactwo prowadzilo swoje kampanie w internecie i na ulicach. Wszystko to zlozylo sie na decyzje odwolania tegorocznego Marszu, i przygotowania czegos zupelnie innego, znacznie bardziej radykalnego na przyszly rok na KWIECIEN! Czolem Wielkiej Polsce" - to pełna treść informacji, która pojawiła się na oficjalnej stronie Marszu Niepodległości.

Po jakimś czasie administratorom udało przywrócić się poprzedni wygląd strony. Jednak na krótko.

Strona Marszu Niepodległości została ponownie zaatakowana. Zamiast kolorowego plakatu z parą zachęcającą do udziału w imprezie, na czarnym tle pojawił się obrazek, na którym postać wymierza kopniaka neofaszyście. Obrazek otoczony jest napisem "Good Night - White Pride". Pod obrazkiem napisano m.in.:

"11 listopada, Święto Niepodległości. W tym ważnym dniu zapraszamy do Warszawy, gdzie akurat tego dnia środowiska faszystowskie chcą urządzić paradę. Nie pozwólmy im tego zrobić!

Przyłącz się do prawdziwych patriotów, którym zależy na Polsce wolnej i sprawiedliwej, gdzie mniejszości nie muszą się bać o swojej życie, gdzie każdy człowiek jest równy".

Na dole zhakowanej strony jest link do Porozumienia 11 listopada, organizacji, która podobnie jak rok temu, namawia do blokowania pochodu.

To atak hakerów. Impreza się odbędzie

- Marszu oczywiście nie odwołaliśmy. To atak hakerów. Jednocześnie zaatakowali stronę internetową Młodzieży Wszechpolskiej oraz portal narodowcy.net - mówi Robert Winnicki prezes Młodzieży Wszechpolskiej, współorganizatora marszu.

Organizatorzy imprezy, Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo Radykalny, przez środowiska lewicowe oskarżane są o propagowanie faszyzmu.

W tym roku, według zapewnień organizatorów, na manifestacji nie będzie żadnych haseł i emblematów antysemickich ani nawiązujących do faszyzmu. Rok temu na tym tle doszło do starć. Musiała interweniować policja.

10 lat od porwania Olewnika. Zagadka wciąż niewyjaśniona, ale coś się zmienia... >>

DOSTĘP PREMIUM