Pospieszalski wraca do TVP. W miejsce Karnowskiego

- Nowy program Pospieszalskiego pojawi się w TVP Info w paśmie, w którym dotąd rozmowy prowadził Michał Karnowski - napisała "Rzeczpospolita". Premiera "Jan Pospieszalski: bliżej" w listopadzie.

"Zarząd TVP upoważnił na dzisiejszym posiedzeniu dyrektora TVP Info Jana Szula do podpisania umowy z Janem Pospieszalskim w sprawie jego programu w TVP Info", napisał dziennik .

Program ma się pojawiać cyklicznie co czwartek o godzinie 22.30, pierwszy odcinek już 10 listopada. Na początek wyemitowane ma być 31 odcinków.

Pospieszalski za Karnowskiego

"Decyzja zarządu przynosi jednak poważny zgrzyt. Powód? Czas i dzień emisji nowego programu Pospieszalskiego przypada na porę emisji dotychczasowych, cotygodniowych rozmów publicystycznych innego konserwatywnego dziennikarza Michała Karnowskiego, wicenaczelnego tygodnika "Uważam Rze", czytamy w gazecie.

Karnowski zniknie z anteny. - Jeszcze się nad tym zastanowię, ale taki jest wstępny punkt wyjścia. Skoro zarząd podjął taką decyzję, muszę zrobić miejsce w ramówce w tym dniu i o tej porze- mówi "Rz" Jan Szul.

"Stronniczość i sprzyjanie PiS"

Z kolei Pospieszalski w rozmowie z gazetą mówi, że ma nadzieje na kompromisowe rozwiązanie. - Tak, by w TVP Info było miejsce i dla mnie i dla Michała Karnowskiego- mówi Pospieszalski.

Jan Pospieszalski Program "Warto rozmawiać" był emitowany w TVP przez sześć lat i został zdjęty w lutym przez szefową TVP 1 Iwonę Schymallę. Programowi wielokrotnie zarzucano stronniczość i sprzyjanie PiS.

10 lat od porwania Olewnika. Zagadka wciąż niewyjaśniona, ale coś się zmienia... >>

DOSTĘP PREMIUM