Protest internautów przeciw książce Szczuki. Empik się ugiął

Trzy tysiące internautów podpisało petycję o wycofanie ze sprzedaży "Dużej książki o aborcji" lub przynajmniej przeniesienie jej do działu dla dorosłych. I Empik ustąpił - wyniesie książkę z regału dla młodzieży - pisze "Gazeta Wyborcza".

Książka Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej "propaguje aborcję wśród młodzieży" - napisała pięć tygodni temu na portalu Petycje.pl Natalia Olszewska. "Jeśli Empik ma jakiekolwiek poczucie misji wychowawczej (...), nie powinien umieszczać książki, o której mowa, na półce z pozycjami dla młodzieży, nawet jeśli takie jest zalecenie wydawcy" - apeluje Olszewska.

Książka to część adresowanej głównie do uczniów i ich rodziców serii "Bez tabu" wydawnictwa Czarna Owca. Ukazały się w niej już m.in. pozycje o homofobii, rasizmie, ateizmie, demokracji i feminizmie oraz książki o fizjologii. Większość to tłumaczenia ze szwedzkiego.

Autorki książki decyzję Empiku nazywają uleganiem naciskom. - Faszeruje się młodzież wrogą propagandą, pokazując wystawy antyaborcyjne czy film "Niemy krzyk", a nie pozwala się sięgnąć po książkę, która zawiera podstawowe informacje z biologii - mówi Kazimiera Szczuka, krytyczka literacka.

 

Szczuka: Można pokazywać Hitlera i szczątki a książek już nie?

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" .

Czy zgadzasz się z decyzją Empiku?

DOSTĘP PREMIUM