Prezydent dumny z kpt. Wrony: nagrania z lądowania obiegną cały świat

- Nagrania filmowe z tej operacji, dowodzące kunsztu pilota, obiegną cały świat - mówił Bronisław Komorowski komentując wyczyn kpt. Wrony, który wylądował awaryjnie na warszawskim Okęciu Boeingiem, któremu nie wysunęło się podwozie, Prezydent dodał, że kpt. Wronie należy się odznaczenie.

Dramatyczne chwile. Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu. Nie miał podwozia

Prezydent Bronisław Komorowski podziękował załodze Boeinga 767 oraz wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego lądowania awaryjnego maszyny na lotnisku w Warszawie.

Jak mówił podczas wystąpienia przed Belwederem, wyrazy wdzięczności składa w imieniu wszystkich Polaków. Bronisław Komorowski zaznaczył, że bezpieczne sprowadzenie samolotu na ziemię było sukcesem wielu osób - zarówno pilotów Boeinga lecącego z Nowego Jorku do Warszawy, jak i pilotów eskortujących maszynę F-16, kontrolerów oraz pasażerów.

Według prezydenta, bezpieczne lądowanie Boeinga, któremu nie otworzyło się podwozie, było efektem właściwego wdrożenia procedur stosowanych w takich sytuacjach. Bronisław Komorowski dodał, że pilotowi Tadeuszowi Wronie , który awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku imienia Chopina, należy się odznaczenie, a nagrania filmowe z tej operacji, dowodzące jego kunsztu, obiegną cały świat. Na pokładzie maszyny lecącej do Warszawy z Nowego Jorku było 231 osób. Nikomu nic się stało.

Awaryjne lądowanie Boeinga na Okęciu. Rozmowa z wieżą: Lot 16 - powodzenia! [NAGRANIE AUDIO]

Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu. Maszyna lądowała na brzuchu [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM