Czarnecki: Byłem na pokładzie Boeinga 737. Przyczyną awarii był niezamknięty luk bagażowy

- Byłem na pokładzie samolotu, który awaryjnie lądował na Okęciu. Pilot powiedział nam, ze przyczyną awarii była nie pęknięta szyba, ale niezamknięty luk bagażowy - twierdzi Ryszard Czarnecki. Według europosła, na pokładzie Boeinga 737 byli też Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz i Wojciech Olejniczak.

Dwa dni po lądowaniu Boeinga 767 z zamkniętym podwoziem, na lotnisku Okęcie lądował w trybie awaryjnym samolot. Tym razem był to Boeing 737 lecący do Brukseli. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zawrócenia samolotu była nieszczelna szyba w kokpicie.

Czytaj więcej o awarii Boeinga 737>>>

- Byłem na pokładzie samolotu PLL LOT, który awaryjnie lądował na Okęciu w Warszawie. Wylot samolotu był opóźniony o przeszło 3 godziny. Samolot wystartował po 19:30 zamiast o 16:25. Po 20 minutach lotu w kierunku Brukseli zawrócił na Okęcie Jednak pilot podał inną przyczynę, niż ta, którą podały media: nie chodziło o pękniętą szybę, ale o niezamknięty luk bagażowy. Nie sądzę, aby pilot coś chciał ukryć przed nami. Gdyby szyba była pęknięta prawdopodobnie wymieniono by cały samolot. A tak po niespełna godzinie oczekiwania wystartowaliśmy - napisał Czarnecki na swojej stronie internetowej .

- Na pokładzie był niemal komplet pasażerów, w tym 4 europosłów z Polski: poza mną Jacek Saryusz- Wolski, Jacek Protasiewicz i Wojciech Olejniczak - dodał Czarnecki.

Samolot wyleciał z lotniska na warszawskim Okęciu o 19.35. Kilkanaście minut po starcie maszyna zawróciła z przyczyn technicznych. Rzecznik Portów Lotniczych Przemysław Przybylski mówił, że lądowanie było w trybie awaryjnym - Lądowanie awaryjne widzieliśmy we wtorek - tłumaczył różnicę. Oznacza to, że samolot lądował normalnie, ale pilot zwrócił się o asystę straży pożarnej i służb ratowniczych.

- Pilot zgłosił usterkę. Wylądował bez problemu. Akcja nie była konieczna - relacjonował portalowi Gazeta.pl Przybylski. Po usunięciu usterki pilot zdecydował się lecieć. Maszyna wystartowała o 20.30.

Drużyna kapitana Wrony - bohaterowie z boeinga [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM