"Tygodnik" broni ks. Bonieckiego. A z Facebooka zniknęło konto jego zwolenników

"Ksiądz Boniecki ma głos (w moim domu)" - tej treści naklejkę z portretem Adama Bonieckiego będzie można otrzymać od wtorku z najbliższym wydaniem "Tygodnika Powszechnego". Pismo wyjdzie dzień wcześniej niż zwykle. Z Facebooka zniknęło konto poparcia ks. Bonieckiego.

"W odpowiedzi na głos naszych Czytelników i dużej części opinii publicznej, którzy wzburzeni decyzją władz zakonu Marianów zakazującą ks. Adamowi Bonieckiemu publicznych wystąpień, przygotowaliśmy naklejkę - znak solidarności z Księdzem i symbol walki o wolność wypowiedzi" - czytamy w oświadczeniu redakcji "Tygodnika Powszechnego".

Naklejka przygotowana przez "Tygodnik Powszechny":

Naklejka będzie dołączona do najbliższego wydania "Tygodnika Powszechnego", który specjalnie z tego powodu będzie dostępny w kioskach już we wtorek 8 listopada. - Przyspieszamy wydanie pisma o jeden dzień, w tej sprawie otrzymujemy wiele listów od naszych czytelników, nie możemy czekać - powiedział portalowi Gazeta.pl Michał Okoński, zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego". - Nie będzie to specjalne wydanie, ale w piśmie znajdzie się obszerny blok materiałów poświęconych sprawie ks. Bonieckiego - dodał.

Zniknęło konto z FB

Na Facebooku wczoraj powstała już grupa, skupiająca osoby, które wstawiły się za księdzem Adamem Bonieckim. "Ksiądz Boniecki został uciszony..." - pisali autorzy profilu. I zachęcają: ''Proponuję aby każdy, kto nie zgadza się z decyzją władz Zgromadzenia Księży Marianów wysłał list w obronie księdza Bonieckiego. kuria@marianie.pl ". Wczoraj profil miał 6 tys. fanów. Dzisiaj zniknął z portalu. Nie wiadomo kto go usunął.

Ks. Boniecki: - Przeklerykalizowanie życia społecznego

Ks. Boniecki, b. szef "Tygodnika Powszechnego" jest znany z liberalnych jako na duchownego poglądów. W poniedziałek wystąpił w "Kropce nad i" , gdzie nie bronił obecności krzyża w Sejmie i nie potępił Janusza Palikota. - Nie wiem, czy jego obecność w polityce jest aż takim złem. Powiedział głośno rzeczy, które wielu ludzi czuje - stwierdził.

Podobnie wypowiedział się w rozmowie z tygodnikiem "Wprost": - Przeklerykalizowanie życia społecznego jest w obecnych czasach nie tylko niewskazane, ale i niemożliwe (...). Dzisiaj jesteśmy w świecie laickim, to rozdzielenie jest zupełnie uzasadnione i na miejscu.

Marianie zakazują

"Ks. Adam Boniecki ma na razie ograniczyć swoje wystąpienia medialne do "Tygodnika Powszechnego" - poinformowała w czwartkowym komunikacie polska prowincja księży marianów. Zakaz nie dotyczy działalności pozamedialnej byłego redaktora naczelnego Tygodnika. "Żadne inne ograniczenia w stosunku do dotychczasowej działalności ks. Bonieckiego nie zostały na niego nałożone" - czytamy w komunikacie podpisanym przez prowincjała marianów, ks. Pawła Naumowicza.

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM