Honorowy Obywatel Tadeusz Wrona. Leszno chce wyróżnić kapitana

Jeszcze w poniedziałek był jednym z wielu pilotów samolotów pasażerskich. 11 listopada może się stać honorowym obywatelem Leszna - kpt. Tadeusz Wrona, który we wtorek bohatersko lądował na Okęciu, a prywatnie jest też członkiem aeroklubu leszczyńskiego. Radni miejscy mają w przyszłym tygodniu podjąć uchwałę ws. nadania mu zaszczytnego tytułu.

To właśnie fakt, że sławny pilot od lat pracuje w Lesznie i startuje w zawodach szybowcowych przytaczają radni i władze miasta, mówiąc o uhonorowaniu Wrony.

- Od kilkunastu lat jest szybownikiem. Najpierw w lubuskim aeroklubie, a od 2005 - roku w naszym, leszczyńskim. W tej dziedzinie również osiąga sukcesy sławiąc w ten sposób miasto - tłumaczy Paulina Szułczyńska z Urzędu Miasta. Choć zarówno ona, jak i pomysłodawcy przyznania obywatelstwa - miejscy radni - nie ukrywają, że duży wpływ na ich spontaniczny pomysł miało bohaterskie lądowanie na Okęciu.

- We wtorek 8 listopada odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, na której będzie głosowana uchwała - dodaje Szułczyńska. Wiele wskazuje na to, że zostanie podjęta jednogłośnie.

Wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Leszna miałoby nastąpić w święto niepodległości - 11 listopada. Pytanie, czy kapitan Tadeusz Wrona je przyjmie. - Wiemy, że to bardzo skromny człowiek. Liczymy jednak, że nas nie zawiedzie i odbierze to wyróżnienie - mówi Szułczyńska.

Polska oszalała na jego punkcie - kpt. Tadeusz Wrona na zdjęciach >>>

TOK FM PREMIUM