Prezydent, rektor i biskup niczym Paris Hilton

Uniwersytet Śląski w Katowicach ma swoją aleję gwiazd. Dziś przed południem na deptaku przed rektoratem odsłonięte zostały odciski dłoni trzech osób zasłużonych dla uczelni.

Aleję gwiazd tworzą na razie odciski dłoni byłego rektora UŚ - prof. Janusza Janeczka, byłego przewodniczącego Samorządu Studenckiego Jacka Szymika-Kozaczko oraz prezydenta Katowic Piotra Uszoka, któremu ta uroczystość skojarzyła się trochę z niedawnym odsłonięciem gwiazdy Paris Hilton w Katowicach. - Nie ukrywam, że chciałem o tym powiedzieć podczas mojego wystąpienia, ale w związku z tym ,że jestem w środowisku poważnym i odpowiedzialnym powstrzymałem się od tego komentarza - śmieje się Uszok .- Nie chciałbym być porównywany do Paris Hilton, ale cieszę się, że wokół Uniwersytetu Śląskiego coś się dzieje - dodaje prof. Janeczek.

Wkrótce do tego grona dołączy Arcybiskup Damian Zimoń. Metropolita katowicki, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UŚ odcisnął dziś uroczyście dłoń w gipsowej formie. Arcybiskupowi aleja gwiazd kojarzy się jednak z zupełnie innym wydarzeniem. - Jak myślę o gwiazdach to ja wtedy zastanawiam się nad Bożym Narodzeniem. Myślę o gwieździe, która przyniosła nam światło - tłumaczył Zimoń.

Gwiazdą uniwersytetu śląskiego może zostać osoba, która tworzy dobry klimat wokół uczelni. Władze uniwersytetu mają już kolejnych kilku kandydatów .

W połowie października celebrytka, dziedziczka fortuny Hiltonów, Amerykanka Paris Hilton odsłoniła swoją gwiazdę w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach.

Jak oni odchodzili - zobacz słynne rozstania z PiS [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM