Nowe wideo z wnętrza boeinga. "Szybko, może się palić!"

Na amatorskim nagraniu wideo z wnętrza lądującego boeinga, ujawnionym przez pasażera lotu nr 16 Aleksandra Ryszko, widzimy przygotowujących się do lądowania pasażerów, następnie sam moment ślizgu samolotu po płycie lotniska i ewakuację z pokładu. Nie ma paniki, są za to oklaski, kiedy maszyna jest już na ziemi.

Na początku nagrania , którego autorem jest uczestnik feralnego lotu nr 16 z Newark do Warszawy Aleksander Ryszko, słychać głos pilota. Przypomina on o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Widzimy, jak pasażerowie przygotowują się awaryjnego lądowania. Niektórzy trzymają się mocno znajdujących się przed nimi foteli i przyciskają do nich głowy.

Po chwili kamera kieruje się na okno, przez które widać silnik samolotu trący o płytę lotniska. Maszyna zatrzymuje się, a pasażerowie z wyraźną ulgą nagradzają lądowanie oklaskami.

Biegiem! Biegiem!

Rozpoczyna się ewakuacja i coraz głośniejsze okrzyki wzywające do opuszczenia samolotu. - Szybko, może się palić! - krzyczy jakaś kobieta. - Biegiem, biegiem, szybko! - dodaje inna. - Do przodu! - słychać głos mężczyzny, kiedy wraz z kamerą zbliżamy się do drzwi, do których podstawiono już trap ewakuacyjny.

Pasażerowie, łącznie z autorem filmu, zjeżdżają po nim na płytę lotniska, a następnie szybko oddalają się od samolotu. Jedna z kobiet przewraca się. Kiedy są już w pobliża autobusów, pojawiają się karetki pogotowia ratunkowego, a lekarz pyta, czy potrzebna jest komuś pomoc medyczna. Wyraźnie zszokowani pasażerowie zajmują miejsca w autobusie, słychać pierwsze komentarze.

Zobacz amatorskie nagranie zamieszczone na stronie TVP Wrocław >>

Lądowanie bez podwozia

Samolot PLL LOT Boeing 767 wylądował we wtorek po południu awaryjnie na stołecznym lotnisku. Maszyna nie mogła wysunąć podwozia i lądowała "na brzuchu". Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi; nikt nie został ranny.

Dramatyczne chwile. Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu. Nie miał podwozia

Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu. Maszyna lądowała na brzuchu [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM