Braunek, Nosowska, Bohosiewicz... - kolejne filmy promujące Kolorową Niepodległą

"Kocham Polskę, jestem katolikiem i popieram Kolorową Niepodległą", "Wato tam być. Po prostu". Kolejne znane osoby przyłączają się do inicjatywy Kolorowa Niepodległa i za pomocą filmików zachęcają do udziału w koncercie i manifestacji organizowanej 11 listopada w Warszawie jako alternatywa dla Marszu Niepodległości.

Szyc, Gąsiorowska, Pszoniak namawiają do Kolorowej Niepodległej>>

- Tu Kaśka. Zgłaszam się z prośbą, byście jak najliczniej wzięli udział w blokadzie 11 listopada. Czasami warto pokazać, co jest słuszne a co nie. Po prostu - mówi wokalistka Katarzyna Nosowska.

 

- Kochani, żyjemy w Polsce wolnej i niepodległej. Wszelkie przejawy nietolerancji i rasizmu są niezgodne z prawe i - na szczęście - niemodne. Jedyna różnica między mną a Olą jest taka, że ja jestem mężczyzną a Ola kobietą - mówi aktor Mateusz Damięcki.

- Nietolerancja i dyskryminacja to obrzydliwy grzech. Przyjdźcie na wiec 11 listopada o godzinie 12 - mówi aktorka Soniea Bohosiewicz.

 

- Nazywam się Krzysztof Grabowski i jestem polskim patriotą. Nie zgadzam się z tym, że jest jeden wzorzec patriotyzmu. Nie odmawiam nikomu prawa do patriotyzmu i proszę, by inni nie odmawiali tego mi - mówi wokalista zespołów Strachy na Lachy i Pidżama Porno.

 

- Nie wyobrażam sobie życia w kraju, w którym nie byłoby odmienności, w którym myślelibyśmy i działali tak samo. W którym nie spotykalibyśmy innego - mówi aktorka Małgorzata Braunek.

 

- Nazywam się Antek Pawlicki i popieram Kolorową Niepodległą. Jestem Polakiem i katolikiem. 11 listopada to święto wolności. Ta wolność to tolerancja i akceptacja odmienności - mówi aktor.

 

- Pokażmy, że kochamy Polskę. Kolorową i niepodległą. Nie dajmy zawłaszczyć tego święta tym, którzy myślą, że mają monopol na czczenie i pokazywanie Polski. Wszyscy spotkajmy się na Kolorowej Niepodległej - mówi prof. Małgorzata Fuszara z UW.

 

DOSTĘP PREMIUM