Kto za Kolorową, kto za Marszem - zobacz, kto z kim będzie szedł 11 listopada

Za Kolorową Niepodległą więcej organizacji, za Marszem Niepodległości więcej indywidualności - tak w skrócie można podsumować, czyim poparciem chwalą się organizatorzy dwóch wieców, które spotkają się w centrum Warszawy. Zobacz, kto wesprze pochód Marszu Niepodległości 11 listopada, a kto zamierza go blokować.

Marsz Niepodległości ruszy o godz. 15 z placu Konstytucji w Warszawie. Blokująca go Kolorowa Niepodległa - wiec przygotowywany przez Porozumienie 11. Listopada - zbierze się zaś już o godz. 12 między pl. Konstytucji a Rotundą. Organizatorzy jednego i drugiego wydarzenia chwalą się na swoich stronach internetowych poparciem. Wśród stronników Porozumienia znajdziemy, oprócz znanych organizacji, jak OPZZ czy Krytyki Politycznej, także z nazwy brzmiące dosyć egzotycznie, jak np. Kolektyw Kocurrra, Samba z szamba czy Czarny Sztandar. Z drugiej strony Marsz Niepodległości wspierają takie inicjatywy, jak RaMPa - Reakcja Młodych Patriotów, Liga Obrony Suwerenności oraz Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot".

Poniżej prezentujemy logotypy organizacji popierających Marsz i Kolorową Niepodległą:

embed

Popierający Kolorową Niepodległą sami o sobie piszą: (zachowana oryginalna pisownia)

Kolektyw Kocurrra: "Jesteśmy grupą osób, które chcą aktywnie działać, spotykać się, rozmawiać. Łączy nas przekonanie, że możemy wiele, wystarczy się zorganizować! A feminizm to coś więcej niż mówią stereotypy. Odczarowujemy to zaklęte słowo i tworzymy przestrzeń, w której otwarcie możemy mówić o swoich pragnieniach, potrzebach i żądaniach. Kolektyw jest niehierarchiczną grupą."

Samba z szamba: "to bateria sambowa tworzona przez grupę ludzi z przeróżnych środowisk, skoncentrowanych dookoła bębnienia i bębnów. powodów dla istnienia samby jest wiele, ale przede wszystkim robimy to dla energii i hałasu jaki jesteśmy w stanie wytworzyć, równe granie nie zawsze jest ważne, chociaż ciągle ćwiczymy rytmikę."

Czarny Sztandar: "Kolektyw Czarny Sztandar tworzą osoby związane z łódzkim ruchem wolnościowym. Dążąc do zniesienia wszelkich instytucji przymusu i władzy, realizujemy anarchistyczny program wspólnego działania bez przywódców i hierarchii poprzez prowadzenie serwisu www.czarny-sztandar.pl"

Kolektyw NoLogo: "Kolektyw No Logo jest grupą jednostek krytycznie nastawionych do obecnego systemu społeczno-politycznego. Poprzez organizowanie wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym chcemy stwarzać przeciwwagę dla oferowanej przez obecny system mieszaniny agresywnego kapitalizmu i marazmu aktywności społecznej."

U-F-A: "UFA jest otwartą kobieco-queerową centrą kulturalno-społeczną non-profit, działającą na zasadach niehierarchicznych, prowadzoną przez kolektyw wolontariuszek_szy i utrzymywaną z grantów i dotacji."

Federacja Anarchistyczna: "zrzesza osoby, których celem jest obalenie hierarchicznego porządku społecznego, zaprzeczającego idei wolności i demokracji. Podstawową komórką organizacyjną Federacji Anarchistycznej jest lokalna sekcja, najczęściej obejmująca swym zasięgiem miejscowość lub region."

Pełna lista organizacji wspierających Porozumienie 11. Listopada dostępna tutaj >>>

Zboacz także: 11 listopada 2010 marsz ONR-u przez Warszawę -

Popierający Marsz Niepodległości o sobie samych: (zachowana oryginalna pisownia)

RaMPa - Reakcja Młodych Patriotów: "zespół wspólnie skupionych poglądów i działań ludzi reprezentujących głęboką dbałość o dobre imię Polski, zdeterminowanych do współdziałania przy realizacji projektów mających na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom negatywnej dla wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej aktywności."

Liga Obrony Suwerenności: "jest Ruchem narodowo-patriotycznym, który opowiada się za zachowaniem suwerenności integralności Państwa Polskiego. Występowaliśmy m.in. przeciwko wcieleniu Polski do Unii Europejskiej, prowadząc przed referendum akcesyjnym aktywną kampanię antyunijną."

Stowarzyszenie Unum Principium: "Stowarzyszenie znane jest ze stanowczego reagowania na wszelkie ataki wymierzone w Kościół i wiarę. Najgłośniejszym echem w całej Polsce odbiło się niedopuszczenie do wystawienia w Bydgoszczy bluźnierczego musicalu oraz protest wobec koncertu skandalizującej piosenkarki... Madonny w dniu 15 sierpnia 2009 r."

Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot": "Jesteśmy przekonani, że o sukcesie lub klęsce danej wspólnoty narodowej decyduje jej charakter - jakość materiału ludzkiego, z którego jest zbudowana. Tą jakość tworzy przede wszystkim kultura narodu, płynące z niej jego wartości i wzorce osobowe, za pomocą ideomoatrycy (wszelkich instytucji wychowawczych) przekazywane następnym pokoleniom. Inne czynniki, jak dziedzictwo biologiczne i środowisko geograficzne, mają znaczenie drugorzędne."

Klub Zachowawczo-Monarchistyczny: "Wbrew swojej nazwie, nawiązującej do przedwojennej prawicowej organizacji, nie skupiamy się na problemie restauracji monarchii w Polsce, obce jest nam wysuwanie "pretendentów" do ewentualnego tronu. (...)Głównym polem zainteresowania KZM jest walka o "władzę kulturową", czyli tworzenie i propagowanie prawicowych idei politycznych."

Organizatorzy Marszu chwalą się też wieloma osobami popierającymi ich pochód indywidualnie. Wymieniają m.in.: prof. Ryszard Bender, Wojciech Cejrowski, prof. Maciej Giertych, Janusz Korwin Mikke, Paweł Kukiz, dr hab. Jerzy Robert Nowak, Karol "Pjus" Nowakowski, Adam "PIH" Piechocki, Jan Pospieszalski, dr hab. Romuald Szeremietiew, Artur Zawisza, Rafał Ziemkiewicz, dr hab. Jan Żaryn.

Pełną listę popierających Marsz Niepodległości znaleźć można tutaj >>>

TOK FM PREMIUM