Gdynia: wykoleiło się sześć wagonów z siarką

Sześć wagonów z siarką granulowaną wykoleiło się dziś w nocy w Gdyni. Na miejscu znajdują się służby, które próbują uporządkować torowisko. - Przyczyny wypadku nie są znane, ale nie ma osób poszkodowanych - mówi st. insp. Paweł Boczek, rzecznik Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei.

Do wypadku doszło o godz. 1:26 we wschodniej dzielnicy Gdyni, Wielkim Kacku. Pociąg relacji Strzegomek - Gdynia Port uszkodził 160 metrów torowiska. W składzie znajdowało się 30 wagonów - z tego dwa końcowe się przechyliły, jeden przewrócił na bok, kolejne dwa wykoleiły wszystkimi wózkami, a jeden - tylko jednym wózkiem.

- Na miejscu zdarzenia znajdują się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Gdańska oraz straż pożarna, które próbuje podnieść wagony - mówi st. insp. Paweł Boczek. Według rzecznika, utrudnień w ruchu kolejowym na miejscu nie ma. Ruch pociągów odbywa się wahadłowo na drugim torze.

Osób poszkodowanych nie było, a siarka granulowana nie stanowi zagrożenia dla otoczenia. Straty i przyczynę wypadku ustali powołana komisja Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni.

Mały Mihag. Symbol głodu w Afryce cudem przeżył >>

DOSTĘP PREMIUM