Wideo: Policja bije demonstranta. "Będzie kontrola"

- Komendant stołecznej policji skierował nagranie do wydziału kontroli i w tej chwili wyjaśniane są okoliczności zdarzenia - powiedział Maciej Karczyński ze stołecznej policji. W sieci pojawiły się filmiki, na których widać incydenty z udziałem policji. Fundacja Wolność i Demokracja złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów.

Niewłaściwe działania policji zostaną zbadane przez wydział kontroli

Na filmach widać jak policja bije i kopie w krocze jednego z zatrzymanych. Filmiki wysłaliśmy policji z prośbą o ustosunkowanie się do nich. - Komendant stołecznej policji skierował nagranie do wydziału kontroli i w tej chwili wyjaśniane są okoliczności zdarzenia - powiedział Maciej Karczyński ze stołecznej policji. Nie wiadomo, które z nagrań pokazywanych na naszym portalu komendant skierował do kontroli.

Na jednym z filmów widać także jak za przyzwoleniem policji ściga i bije jednego z zatrzymanych człowiek bez munduru. - Prawdopodobnie może to być nasz funkcjonariusz - odpowiedział Karczyński. - Gonili nas po ulicy. Schowaliśmy się w budynku przy ulicy Wilczej 25. Wpadli za nami, a potem wpadła policja - relacjonowała młoda kobieta.

Zawiadomienie na działanie policji

Fundacja Wolność i Demokracja złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów w trakcie starć w dniu Święta Niepodległości . Według fundacji, niektórzy funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia zbyt brutalnie traktując niektórych uczestników manifestacji.

- Przestępstwo polega na skatowaniu przez funkcjonariuszy policji człowieka, który nie stawiał oporu - powiedział zasiadający we władzach fundacji Marek Bućko.

Policjanci pałują demonstranta

Policjant uderza demonstranta w krocze

Kamienie, płonące race, armatki wodne - walki z policją na pl. Konstytucji [ZDJĘCIA]>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM