"Rz": Zabójca ks. Popiełuszki pisze pod pseudonimem do "Faktów i Mitów"

Grzegorz Piotrowski, jeden z zabójców ks. Jerzego Popiełuszki pisze artykuły dla "Faktów i Mitów" - ustalili dziennikarze "Rzeczpospolitej". Współwłaścicielem "FiM" jest Roman Kotliński, poseł Ruchu Palikota. Kotliński zaprzecza, że współpracował z Piotrowskim.

Według informatorów gazety, Piotrowski używa dwóch kobiecych pseudonimów: Dominika Nagel i Anna Tarczyńska. Tożsamością Anny Tarczyńskiej w zeszłym roku zajmowała się prokuratura. W artykule podpisanym tym nazwiskiem ujawniono tajemnicę postępowania w sprawie dotyczącej morderstwa księdza w Blachowni w 2008 r. Wtedy do pisania pod pseudonimem przyznał się zastępca Kotlińskiego Marek Szenborn, potem jednak odwołał zeznania.

Były oficer SB pojawia się co wtorek w redakcji, żeby pracować nad artykułami - pisze "Rz". Honoraria za teksty przesyłane są na konto jego żony. Swoim informatorom Piotrowski przedstawia się najczęściej jako asystent Anny Tarczyńskiej.

Roman Kotliński odmówił "Rz" komentarza" w sprawie tych informacji. Wcześniej jednak zaprzeczał, że jego tygodnik zatrudnia Piotrowskiego. - Pan skłamał przed chwilą i myślę, że się liczy pan z tym, że mogę pana pozwać do sądu za kłamstwo, ponieważ nigdy Grzegorz Piotrowski nie pracował w tygodniku "Fakty i Mity" - mówił dwa tygodnie temu do dziennikarza na konferencji prasowej.

Redakcja "Faktów i Mitów" wydała oświadczenie , w którym pisze, że Piotrowski nigdy nie był zatrudniony w tygodniku. Dziennikarze zapowiedzieli, że Cezaremu Gmyzowi, autorowi artykułu z "Rz" zostanie wytoczony proces o zniesławienie.

Czytaj więcej na stronie "Rzeczpospolitej" >>>

Transparenty, koszulki, plakaty - zobacz, co przynieśli na manifestacje [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM