Co zrobili Niemcy na Nowym Świecie? [REKONSTRUKCJA]

Co właściwie stało się na Nowym Świecie? "Gazeta Wyborcza" krok po kroku rekonstruuje wydarzenia z 11 listopada, w trakcie których policja zatrzymała niemieckich antyfaszystów.

Zadyma na Wilczej - Narodowcy kontra antyfaszyści

"Policja miała niemiecką ekipę na oku od początku ich wjazdu do Polski. W Warszawie w ślad za niemiecką antifą ruszy li też prawicowi dziennikarze" - na początku "Gazeta" przypomina spotkanie Niemców z kamerzystą Nowego Ekranu. Antyfaszyści zza Odry pokazali mu środkowy palec.

Co doprowadziło do zatrzymania Niemców? - Incydent na pewno rozpoczął się od pobicia przez niemieckich antyfaszystów czterech niezidentyfikowanych osób. Wiemy o nich tyle, że byli ubrani na biało- relacjonuje. Wtedy policja, która była w pobliżu, podjęła interwencję. Kto dokładnie bił? Tego nie wiadomo, bo napastnicy byli ubrani podobnie i mieli na głowach kominiarki. W dodatku została uszkodzona policyjna kamera, którą rejestrowano zdarzenie. - Pracujemy nad odzyskaniem zapisu - mówi "Gazecie" jeden ze śledczych z warszawskiej prokuratury.

Antyfaszyści z Porozumienia 11 Listopada przedstawiają inną wersję wydarzeń: według nich "goście z Niemiec natknęli się na skrajną prawicę, zostali zaatakowani werbalnie, potem fizycznie i zmuszeni do samoobrony".

Jak doszło do ataku na grupę rekonstruktorów historycznych? Czytaj w relacji "Gazety"

Płonące samochody, zamieszki, race - zadymy ciąg dalszy na Placu na Rozdrożu

 

Niewdzięczne Zawody. Czy można polubić kanara? [WIDEO]>>>

DOSTĘP PREMIUM