''Mieszkańcy Warszawy zostali całkowicie pozbawieni praw obywatelskich'' [WASZE OPINIE]

''Mieszkańcy Warszawy zostali całkowicie pozbawieni praw obywatelskich''. ''Może przyszłoroczny dzień święta odzyskania niepodległości powinien być zorganizowany przez miasta, bez możliwości demonstrowania przez jakiekolwiek organizacje?. Wasze opinie po marszach 11 listopada.

Marsz Niepodległości - najnowsze informacje>>

Marta : Dlaczego cały czas skupiacie się tylko na placu Konstytucji? Organizatorzy Marszu Niepodległości twierdzą, że główna kolumna Marszu szła ''w spokoju, radości i podniosłej atmosferze'' (cytat z A. Zawiszy). Tymczasem wystarczy obejrzeć choć jeden z filmów jakie organizatorzy Marszu lub ich zwolennicy opublikowali w Internecie. Ja się poświęciłam i obejrzałam taki prawie godzinny filmik z przemarszu Belwederską i al. Ujazdowskimi. Widać jak ten spokój wyglądał. Rzeczywiście nikt się nie prał po mordzie. Ale to co poraża, to okrzyki. I to nie okrzyki pojedyncze, ale hasła skandowane równo przez wszystkich uczestników marszu. Przeważały dwa ''Komorowski zdrajca Polski'' i ''Tusku matole Twój rząd obalą kibole''. Było jeszcze coś na temat, by Komorowski spadał do Moskwy, no i oczywiście ''Bóg, honor, ojczyzna'' I to ma być ta ''radosna manifestacja i podniosła atmosfera'' .Naprawdę ciekawe świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.

Hanna : Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Rzecznik Praw Obywatelskich wysłali swoich przedstawicieli na demonstracje aby nikt z hordy demonstrujących płytami chodnikowymi i kostką brukową, ze starannie zakrytymi twarzami, nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu. Nikt, ale to nikt, po za kilkoma słowami Premiera, nie zauważył, że mieszkańcy Warszawy zostali całkowicie pozbawieni praw obywatelskich i przez kilkanaście godzin byli terroryzowani przez grupę w/w ?patriotów? ściągniętych na rozróbę z całej Polski i z zagranicy. W jaki sposób my milcząca, spokojna większość możemy upomnieć się o swoje prawa? Może nareszcie czas skończyć te marsze??? Jest wiele sposobów na pokazanie swojego patriotyzmu ale na pewno nie petardami i płytami chodnikowymi.

Marcin : Może przyszłoroczny dzień święta odzyskania niepodległości powinien być zorganizowany przez miasta (charakter kostiumowo - historioznawczy), bez możliwości demonstrowania przez jakiekolwiek organizacje. Co na to eksperci od bezpieczeństwa.

Zapraszamy do dyskusji!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM