Schymalla definitywnie żegna się z telewizją publiczną

- Rozstaję się z telewizją. Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano - powiedziała ?Rzeczpospolitej" Iwona Schymalla. W piątek dziennikarka została odwołana ze stanowiska dyrektor TVP1. Zastąpił ją Andrzej Godlewski.

- Schymalla otrzymała propozycję stanowiska redaktora odpowiedzialnego w Jedynce. Odmówiła podpisania porozumienia zmieniającego warunki zatrudnienia, ale ma na to czas do 15 stycznia. Jeśli zmieniłaby zdanie, to oferta stanowiska redaktora prowadzącego zostanie podtrzymana - powiedziała "Rz" rzecznik TVP Joanna Stempień-Rogalińska.

Po odwołaniu Schymalli Małgorzata Wyszyńska w geście solidarności zrezygnowała ze stanowiska szefowej "Wiadomości". Nadal jednak łączy ją z TVP kontrakt prezenterski. Trwają rozmowy na temat warunków jej przyszłej współpracy ze stacją.

Schymalla kierowała Jedynką przez ok. dwa miesiące w 2009 r., za prezesury Piotra Farfała. Po odsunięciu go i mianowaniu p.o. prezesem TVP Bogusława Szwedy, w październiku 2009 r. zastąpił ją Wojciech Hoflik, którego z kolei w maju 2010 r. zastąpił Witold Gadowski. Ponownie szefową Jedynki Schymalla została w październiku 2010 r., gdy zarząd TVP przyjął rezygnację Gadowskiego. W lipcu br. omal nie zrezygnowała ze stanowiska - nieoficjalnie mówiło się, że właśnie z powodu konfliktu z Godlewskim. Schymalla zaprzeczała. Twierdziła, że jej decyzja jest "umotywowana wewnętrznym funkcjonowaniem spółki".

Po zdymisjonowaniu Schymalli dyrektorem TVP1 został Andrzej Godlewski, który od 1 lipca br. był zastępcą dyrektora Jedynki ds. audycji publicystycznych i społecznych. Godlewski będzie kierował anteną tymczasowo, gdyż za kilka miesięcy prawdopodobnie zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Niewdzięczne Zawody. Czy można polubić kanara? [WIDEO]>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM