Prokuratura złoży odwołanie ws. "zakazu pedałowania"

Prokurator włącza się w sprawę rejestracji "zakazu pedałowania". - Dziś prokurator okręgowy w Warszawie złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia decyzji sądu - mówił w TOK FM rzecznik prokuratora generalnego. - Prokurator zapozna się z argumentacją sądu i odwoła się od decyzji - zapowiedział Mateusz Martyniuk.

Jak podkreślał rzecznik prokuratora generalnego, decyzje o włączeniu się w sprawę podjęto jeszcze nim zaapelowały o to organizacje równościowe.

- Jesteśmy na etapie oczekiwania na pisemne uzasadnienie decyzji sądu. Kolejnym krokiem będzie złożenie odwołanie od decyzji sądu rejestrowego - zapowiedział Mateusz Martyniuk. Odwołanie od decyzją sądu ws. symboli Narodowego Odrodzenia Polski będzie rozpatrywał sąd odwoławczy. Czy decyzja tego organu będzie ostateczna? - Nie chciałbym wybiegać w tak daleko w przyszłość - odpowiedział rzecznik prokuratora generalnego.

25 października oprócz "zakazu pedałowania", jako symbole NOP, zarejestrowano także m.in. krzyż celtycki i falangę. Jak dowiaduje się nieoficjalnie TOK FM, zaskarżona może być także decyzja w sprawie tych symboli.

Decyzja warszawskiego sądu wywołała fale krytycznych komentarzy. Protestowali m.in. posłowie Ruchu Palikota, organizacje równościowe, Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Ziemkiewicz o "zakazie pedałowania" "Marginalno-duperelny NOP przegra. W Polsce lansowanie się na wrogości wobec homoseksualizmu wiele nie daje">>

Oświadczenia majątkowe posłów - czego można się z nich dowiedzieć

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM