Czy kapitan Wrona postąpił zgodnie z instrukcją? Raport w środę lub czwartek

Najpewniej w środę lub czwartek poznamy wstępny raport z badania przyczyn wypadku boeinga 767, który 1 listopada awaryjnie lądował na Okęciu - podaje ?Gazeta Wyborcza?

Czy kapitan Tadeusz Wrona podjął słuszną decyzję? Czy zachował się zgodnie z instrukcją? Czy postąpił zgodnie z zasadami lotów transatlantyckich? Tego dowiemy się dopiero z raportu końcowego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych za kilka miesięcy, może za rok. W środę, czwartek poznamy chronologię zdarzeń, opis zachowań załogi, bo do tego sprowadza się wstępny raport.

Mają być informacje i o pękniętym przewodzie w centralnym systemie hydraulicznym, i w której minucie lotu się to stało. Nie będzie analiz technicznych i wniosków, czyli opisów przyczyn i skutków tego, co się stało. Nie poznamy odpowiedzi na kluczowe pytanie: dlaczego zawiódł (odmówił pracy) także drugi, awaryjny, elektromechaniczny system wypuszczania podwozia. To - mówią eksperci lotniczy - pierwszy taki przypadek w historii eksploatacji tego samolotu.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM