TVP dementuje: Nie zwolniliśmy Krzysztofa Ziemca

Krzysztof Ziemiec, najbardziej lubiany i jeden z najpopularniejszych prezenterów telewizji publicznej nie został zwolniony z redakcji ?Wiadomości? TVP 1. Rzeczniczka TVP zdementowała nieoficjalne informacje "Presserwisu".

"Presserwis", w swojej informacji rozesłanej do mediów, napisał, że Ziemiec na dzisiejszym spotkaniu z prezesem Telewizji Polskiej Juliuszem Braunem dowiedział się, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony ze względu na oszczędności w TVP. Rzeczniczka TVP - To nieprawda. To plotka, którą dementuję - zapewnia Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka TVP. Podkreśla, że takie spotkanie się nie odbyło.

Spotkanie z prezesem dopiero będzie

Rzeczniczka mówi, że 17 grudnia rzeczywiście kończy się kontrakt Ziemca z TVP. Ale telewizja nie rezygnuje z Ziemca. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu dziennikarz spotka się z Juliuszem Braunem i porozmawia o warunkach dalszej współpracy. Stempień-Rogalińska dementuje też informacje Pressa, że Ziemiec został "zdjęty" z grafiku "Wiadomości".

Ziemiec jest prezenterem "Wiadomości" od grudnia 2009 roku. Wrócił wtedy do pracy dziennikarskiej po półtorarocznej przerwie spowodowanej ciężkim poparzeniem. Swoją karierę medialną Ziemiec rozpoczął w 1994 roku w Programie III Polskiego Radia. Następnie pracował dla TVN24, gdzie prowadził programy informacyjne, był prezenterem "Panoramy" TVP 2 i "Wiadomości" w latach 2004-2006, a następnie "Plus Raportu" w TV Puls.

Popularnością doganiał Kraśkę

Prowadzone w ostatnich dwóch latach badania TVP pokazały, że Krzysztof Ziemiec uważny jest za gwiazdę telewizji. Okazał się niemal równie popularny co Piotr Kraśko, a jeśli chodzi o sympatię i zainteresowanie widzów - nawet wyprzedzał go. Widzowie dobrze oceniali też program "Niepokonani", który Ziemiec prowadził w Jedynce jesienią 2009 roku . Ziemiec jest też laureatem Telekamery.

TVP oszczędza

Jak już wcześniej zapowiadano, od przyszłego roku T elewizja Polska wprowadza kolejny plan oszczędnościowy . Przestaną ukazywać się wydania "Wiadomości" o godzinach 12 i 15 oraz w porannym paśmie - zostanie tylko główne wydanie programu informacyjnego o godzinie 19. Ani o godzinie 16, ani rano, nie będzie też "Panoramy". Pracę straci kilkadziesiąt osób - dowiedział się "Presserwis".

Airbus zatańczył nad lotniskiem. Mistrzowskie lądowanie [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM