Największa na świecie parada Mikołajów na motocyklach rusza w niedzielę w Gdańsku

Największa na świecie parada ?Mikołajów na motocyklach? rusza już w najbliższą niedzielę z Gdańska do Gdyni. Dzięki tej akcji charytatywnej udało się w ubiegłym roku zabrać 62 tys. zł, co pozwoliło na zakup 22 tys. obiadów w szkołach.

To już dziewiąta edycja imprezy. W ubiegłym roku padł rekord pod względem zebranej gotówki - Mikołaje zasponsorowali 22 tys. obiadów w dziewięciu szkołach w Pomorskiem. Unikalne filmy z parady w trzaskającym mrozie i sypiącym śniegu pokazywała nawet telewizja w Indiach. Na imprezę przyjechali m.in. motocykliści z Grecji, Finlandii i Niemiec. Zasada imprezy jest prosta - trzeba mieć jednoślad lub quad, założyć wyjściowy strój Mikołaja i kupić symboliczną cegiełkę .

Ilość Mikołajów biorących udział w paradzie i zebranej gotówki co roku rośnie. Dziewięć lat temu zaczęło się od 9. motocyklistów, dwa lata temu było już ponad 3 tys. uczestników.

W tym roku trasa biegnie z Gdańska do Gdyni (ul. Rzeczpospolitej, Kołobrzeską, Grunwaldzką, Niepodległości, Zwycięstwa, Władysława IV i 10-lutego). Mikołaje o 11 startują z Pasa Startowego na Zaspie, by na 12. dojechać na Skwer Kościuszki w Gdyni.

 

- Pomoc trafia do tych, których wskaże nam wojewoda pomorski. Liczymy, że w tym roku jesli dopisze pogoda, padnie rekord. W ubiegłym roku aura nas nie rozpieszczała, było 10 stopini poniżej zera. Tym bardziej, że teraz do zbiórki mogą się dołączyć także ci mieszkańcy Trójmiasta, którzy nie jeżdżą na motocyklach - mówi organizator akcji Maciej Szulwach z Adventure Park w Gdyni. - Ponadto na Skwerze chcemy dać możliwość zgromadzonej widowni, poza dobrą zabawą i atrakcjami oczywiście, do włączenia się w Akcję zbierania funduszy do skarbonki "Mikołajów na Motocyklach".

Gdy Mikołaje dojadą do Gdyni, tam rozpocznie się impreza, na której nie zabraknie muzyki (zagra m.in. Bielizna) i słodyczy.

100 najlepszych zdjęć roku agencji Reuters [NIESAMOWITE FOTO] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM